افزایش کمک های ایران به گروه های نظامی عراقی/ مواضع امریکا در عراق برای پاسخگویی مشخص شده است

منابعی در الحشد الشعبی خبر داده اند که ایران کمک های نظامی و مالی و لجستیک خود به شبه نظامیان وابسته به ایران در عراق و سوریه را افزایش داده است.

میدل ایست نیوز: منابع عراقی نزدیک به گروه شبه نظامی «حزب الله عراق» خبر دادند که مهم ترین مواضع نیروهای امریکایی در عراق برای پاسخ گویی به اقدام اخیر امریکا در ترور سردار سلیمانی مشخص شده است.

این منابع در گفت وگو با «العربی الجدید» گفته اند که با وجود مشخص شدن این مواضع، هنوز تصمیم حمله صادر نشده و درصورت صدور فرمان حداکثر یک ساعت زمان برای این اجرای آن لازم است.

این منابع افزوده اند که در ایران تصمیم قطعی درباره پاسخگویی به این حمله گرفته شده و نیروهای سپاه بر این موضوع تأکید دارند.

به گفته این منابع در ایران اختلافی درباره لزوم پاسخ گویی وجود ندارد، اما اینکه این پاسخ کی و کجا و چگونه باشد بعدا اعلام می شود، زیرا هرگونه اقدام گروه های شبه نظامی در عراق به معنای واکنش ایران خواهد بود.

این منابع گفته اند که برخی شخصیت ها و نیروهای مهم در حال تلاش برای وساطت و اعمال فشار برای توقف هرگونه فعالیت نظامی علیه منافع و اهداف امریکایی در عراق هستند، اما ظاهرا تا کنون راه به جایی نبرده اند.

«علی الدراجی»، از سران نیروهای الحشد الشعبی، در گفت وگو با همین پایگاه خبری تأکید کرد که قطعا اقدام امریکایی ها پاسخ داده خواهد شد و این پاسخ متناسب با حجم و اهمیت این دو شهید خواهد بود.

او در پاسخ به این سؤال که آیا نگران نیست که عراق به میدان جنگ ایران و امریکا تبدیل شود، گفت: «این امریکایی ها هستند که 17 سال است عراق را به میدان جنگ تبدیل کرده اند نه ما».

همچنین منابعی در الحشد الشعبی به «العربی الجدید» خبر داده اند که ایران کمک های نظامی و مالی و لجستیک خود به شبه نظامیان وابسته به ایران در عراق و سوریه را افزایش داده است.

یک نماینده مجلس از ائتلاف فتح، شاخه سیاسی الحشد الشعبی، ضمن تأیید این اطلاعات گفت که اولین گام در پاسخگویی به امریکا افزایش سطح حمایت از نیروهای عراقی است، و احتمالا جانشین سردار سلیمانی به زودی برای تقویت همکاری امنیتی سفری به منطقه داشته باشد.

وی گفت که این وضعیت با توجه به کاهش کمک های کشورهای غربی به برنامه نظامی عراق خبر از آغاز مرحله ای کاملا تازه و معادله ای جدید می دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا