تظاهرات کنندگان میدان التحریر در «نامه آخر» خود جدول زمانی پایان تظاهرات را اعلام کردند

معترضان از رئیس جمهور عراق خواسته اند که در همین چند روزه نخست وزیر موقت را از میان کسانی که حائز شرایط تعیین شده هستند به انتخاب خود معرفی کند.

میدل ایست نیوز: تظاهرات کنندگان در میدان التحریر بغداد با صدور بیانیه ای جدولی زمانی برای پایان تظاهرات خود مطرح کردند.

در این بیانیه که با عنوان «نامه آخر» روز دوشنبه (7 ژانویه) منتشر شده آمده که «ما بعد از 98 روز تجمع که برای ما بیش از 600 شهید و 21 هزار زخمی و 60 مفقود الاثر و ربوده شده و صدها بازداشت شده در پی داشت و در آن فقط پرچم عراق را برافراشتیم و سرودمان سرود ملی کشور و سلاحمان اقدام مسالمت آمیز و شعارمان «میهن می خواهیم» بود نامه آخرمان را می نویسیم».

معترضان خطاب به رئیس جمهور عراق از وی خواسته اند که شخصا در همین چند روزه نخست وزیر موقت را از میان کسانی که در بیشتر میدان های اعتراضات از مقبولیت برخوردار باشد و حائز شرایط تعیین شده هستند به انتخاب خود معرفی کند.

آنها تأکید کرده اند که چنین شخصی باید متعهد به بیانیه 10 بندی معترضان باشد و با همه توان برای مهار بحران در کشور و جلوگیری از تعرض به حاکمیت ارضی عراق تلاش کند.

در این نامه تأکید شده که «ما به عنوان شهروندان عراقی هرگز رضایت نمی دهیم که هیچ کسی به هیچ بهانه ای به حاکمیت ارضی کشور تعرض کند».

آنان افزوده اند که «ما می دانیم که این همه نتیجه عملکرد احزاب فاسد و ویرانگر است که همه داشته های کشور را غارت کردند و کار را به اینجا کشاندند».

در این نامه آمده که به محض معرفی نخست وزیر جدید، تظاهرات کنندگان طرح تازه خود را اعلام خواهند کرد و به دولت آتی فرصت خواهند داد تا به مسئولیت ها عمل کند و برای اجرای انتخابات پیش از موعد اقدام کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا