«یوسف بن علوی»: در تماسی که آمریکایی‌ها دائما با ما دارند، به دنبال کاهش تنش هستند

وزیر امور خارجه عمان، در مراسم افتتاحیه نشست «مجمع گفتگوی تهران» گفت که ایالات متحده در پی کاهش تنش در منطقه است. 

میدل ایست نیوز: «یوسف بن علوی»، وزیر امور خارجه عمان، در مراسم افتتاحیه نشست «مجمع گفتگوی تهران» گفت که ایالات متحده در پی کاهش تنش در منطقه است.

وی صبح سه شنبه (7 ژانویه) در تهران ضمن ابراز تسلیت بابت شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت که ما اکنون در مصیبت بزرگی هستیم که همه را تحت تاثیر قرار داد. سردار سلیمانی خدمات زیادی داشت و از خداوند می‌خواهیم او را گرامی بدارد و همچنین همه شهدا را رحمت کند.

وزیر امور خارجه عمان افزود که «مطمئن هستم ایران در راستای امنیت گام برمی‌دارد و دائما این تلاش‌ها را انجام داده و ما در پادشاهی عمان با این کشور در این زمینه شریک هستیم و این همکاری تاکنون مهمترین اقدامات را محقق کرده است. بنابراین این تلاشی است که تحقق پیدا کرده و اگر حکمت رهبر ایران نبود محقق نمی‌شد و ما معتقد هستیم که این تلاش و این حکمت همچنان ادامه دارد. آنچه ما با آن روبه رو هستیم در آینده با حکمت و درایت رهبری ایران محقق خواهد شد».

وی در ادامه گفت: «در تماسی که آمریکایی‌ها دائما با ما دارند، به دنبال کاهش تنش هستند همه ما دوشادوش تلاش خواهیم کرد که به این منطقه برای برپایی ثبات حقیقی کمک کنیم».

در ادامه این نشست، یوسف‌بن علوی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توانیم صلح را در منطقه مستقر کنیم، گفت: این یکی از مهمترین سوالات است و سوالی است که ما امروز برای یافتن پاسخ آن دور هم جمع شدیم. واقعیت آشکار این است که ما باید از امکاناتی که داریم برای آشنایی با مشکلاتمان استفاده کنیم. مشکلات ما در کشورهایمان نگران‌کننده است. پس اول باید مشکلات را بشناسیم.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیومتسنیم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن