پاسخ شدیداللحن سخنگوی دولت ایالتی کردستان به سخنان «سیدحسن نصرالله»

سخنگوی دولت ایالتی کردستان عراق به سخنان سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، درباره اقلیم کردستان و «مسعود بارزانی» واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: «گتیار عادل»، سخنگوی دولت ایالتی کردستان عراق، با صدور بیانیه ای شدید اللحن به سخنان سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، درباره اقلیم کردستان و «مسعود بارزانی» واکنش نشان داد.

در این بیانیه که «خطاب به فرد موسوم به حسن نصرالله» نوشته شده آمده که «صدای لرزان و رفتار بچگانه ات در حمله به اقلیم کردستان و رهبر امت عجیب نیست، کسی چون تو که سال هاست در سوراخ ها و تونل ها از وحشت پنهان شده و نور خورشید را ندیده چه حقی دارد که به ملتی مبارز حمله کند؟»

او با اشاره به سابقه «چند دهه مبارزات اقلیم کردستان علیه ظلم و استبداد» تأکید کرد که شایسته تر آن بود نصرالله از این ملت دفاع کند.

وی افزوده که «آن کس که از اقلیم کردستان دفاع کرد نیروهای پیشمرگه بودند و بس، با وجود این اقلیم از همه کسانی که کمک کردند تقدیر کرد».

در این بیانیه تأکید شده کسانی که نصرالله از دیدارشان با مسعود بارزانی سخن گفته همان کسانی اند که در اکتبر 2017 به دیدار بارزانی رفتند و «هدف و بلکه رؤیایشان اشغال کردستان بود که با ایستادگی و مقاومت نیروهای پیشمرگه مواجه شدند و دست خالی و شکست خورده صحنه را خالی کردند زیرا کوه های استوار کردستان دماغشان را به خاک مالید و اوهامشان را به خاک سپرد».

او خطاب به دبیر کل حزب الله لبنان افزوده که «تو که از ترس دشمنانت جرئت نداری سر از سوراخ درآوری، چرا می خواهی به امتی اهانت کنی که ربطی به تو ندارند».

سخنگوی دولت اقلیم کردستان تأکید کرده که «فردی بزدل مانند تو بسیار کوچک تر از آن است که به این ملت و رهبر آن مسعود بارزانی حمله کنند».

دبیر کل حزب الله لبنان روز یکشنبه در سخنانی در مراسم ترحیم سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت که در زمان حملات داعش مسعود بارزانی به وحشت افتاده بود و با سردار شهید سلیمانی تماس گرفت.

وی افزود که پس از این تماس ها سردار سلیمانی با گروهی از فرماندهان حزب الله لبنان به دیدار مسعود بارزانی رفتند و خطر داعش را از اقلیم دور کردند و بارزانی مدیون سردار سلیمانی است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
کردستان 24
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن