مصوبه خروج نیروهای امریکایی از عراق با تهدید نمایندگان تصویب شد/ دوستان ایران و امریکا در عراق اختلاف چندانی ندارند

روزنامه نگار عراقی، تأکید کرد که مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیروهای امریکایی به زور تهدید نمایندگان و در رأس آنها شخص رئیس مجلس تصویب شده است.

میدل ایست نیوز: «مشرق عباس»، روزنامه نگار عراقی، تأکید کرد که مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیروهای امریکایی به زور تهدید نمایندگان و در رأس آنها شخص رئیس مجلس تصویب شده است.

عباس که از روزنامه نگاران مطرح عراق و سردبیر «ناس نیوز» است در مصاحبه با شبکه «دجله» تأکید کرد که خطر عراقِ ضعیف برای منطقه بسیار بیشتر از عراقِ قوی است و افزود که درباره خروج نیروهای امریکایی از عراق خود عراقی ها باید تصمیم بگیرند و نه ایران.

این روزنامه نگار شاخص عراقی تأکید کرد که دوستان ایران و امریکا در عراق اختلافات چندانی با هم ندارند چون اکثر آنها را امریکا بر سر کار آورده است.

به گفته عباس روند از هم پاشیدن دولت از اواخر دوره «نوری المالکی» آغاز شد.

او گفت که عراق نیازمند دولتی است که هم با ایران و هم با امریکا با قاطعیت سخن بگوید و افزود که برای عراق عملی نیست که بین محورهای ایران و امریکا یکی را انتخاب کند، زیرا عراق منافعی با ایران دارد که نمی تواند به خاطر امریکا آنها را رها کند و بر عکس این هم درست است.

عباس گفت که ایالات متحده از تظاهرات مردم عراق که در آن بیش از 500 تن کشته شدند حمایت چندانی نکرد و تا آخرین روزهای پیش از استعفای دولت عادل عبدالمهدی حامی آن بود در حالی که در ناآرامی های ایران «دونالد ترامپ» 15 توئیت در حمایت از آن منتشر کرد.

به نظر عباس، امریکا در خطر قرار گرفتن منافع خویش در تظاهرات مردم است و از معادلات سیاسی کنونی در عراق رضایت دارد ضمن اینکه حمایتش از تظاهرات هم نه ازسر علاقه به ملت عراق که در راستای اقداماتش علیه ایران بود.

او افزود که گروه های سیاسی ای که عراق و اموال آن را غارت کردند در بن بست پیش آمده در انتخاب دولت موقت در عراق مسئول اند چون همین گروه ها تظاهرات مردم علیه فساد را به جاهای پیچیده کشاندند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن