معاون وزیر امور خارجه امریکا: چند روز پیش با رئیس مجلس عراق در امارات دیدار کردم/ شراکت با کردها ما را به تحقق بسیاری از اهدافمان در خاورمیانه کمک می کند

معاون امور خاور نزدیک وزیر خارجه امریکا، از دیدار خود با رئیس مجلس عراق در سفری به امارات متحده عربی در روزهای اخیر خبر داد.

میدل ایست نیوز: «دیوید شینکر»، معاون امور خاور نزدیک وزیر امور خارجه امریکا، از دیدار خود با رئیس مجلس عراق در سفری به امارات متحده عربی در روزهای اخیر خبر داد.

شینکر در یک گفت وگوی مطبوعاتی تأکید کرد که چند روز پیش در سفر به امارات متحده عربی با «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس عراق، دیدار کرده و در این دیدار و در دیدارهای دیگری در اربیل به مقامات عراقی گفته که امریکا در پی جنگ نیست و متعهد به کاهش تنش هاست.

شینکر افزود که در این دیدارها روابط دوجانبه و راه های تقویت آن به خصوص با اقلیم کردستان را بررسی کرده و افزود که «ما به شراکت خود با کردهای عراق افتخار می کنیم و آن را برای تحقق بسیاری از اهدافمان در خاورمیانه اساسی می دانیم».

او تأکید کرد که حضور نیروهای ائتلاف بین المللی ضد تروریسم در عراق فقط برای جنگ با تروریست های داعش و آموزش و تقویت نیروهای عراقی برای هرگونه جنگی در آینده است.

معاون وزیر امور خارجه امریکا درباره حمله به پایگاه نظامی بلد که باعث زخمی شدن 7 سرباز عراقی شد گفت که دولت عراق باید با دست نشاندگان ایران در خاک این کشور برخورد کند.

او همچنین با اشاره به کشته شدن چند فعال مدنی و مطبوعاتی گفت که دولت عراق مسئول دفاع از آزادی بیان و تضمین آزادی فعالیت های مسالمت آمیز است و درصورت نقض این آزادی باید با عاملان آن برخورد قاطع کند.

وی همچنین تأکید کرد که امریکا به عراق یکپارچه ایمان دارد و با کردها مانند یک موجودیت مستقل برخورد نخواهد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحره
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن