صدر بر حمایت خود از تظاهرات علیه فساد تأکید کرد

رهبر جریان صدر عراق، با صدور بیانیه ای بر حمایت خود از تظاهرات مردم علیه فساد تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق، با صدور بیانیه ای بر حمایت خود از تظاهرات مردم علیه فساد تأکید کرد.

او در آستانه فراخوان خود برای برگزاری تظاهرات علیه حضور نظامی خارجی در عراق تأکید کرد که «این دو تظاهرات دو نور از یک چراغ هستند و از درخت اصلاح آب می خورند تا عراقی بساند که نه شرقی باشد نه غربی و در آن به ظلم اشغال و دست فاسد و سیاهی ترور و فراخوان به خشونت پایان داده شود و کشور از نعمت آزادی و صلح و دوستی با همسایه و عزت و سربلندی در میان ملت ها برخوردار شود».

صدر افزود که «ای ملت اصیل عراق و ای انقلابیان شجاع به مبارزه با فساد ادامه دهید و من با شما هستم، با وجود اشغال میهنی در کار نیست و با فساد حاکمیت ارضی در کار نیست و با تروریسم امنیت درکار نیست و با افراط گرایی آزادی در کار نیست».

صدر تأکید کرد که «مسیر ما اعتدال و هدف ما صلح و خواسته ما حاکمیت ارضی است و خاموش باد هر صدایی که در پی خشونت و سرسپردگی است، ما نیز سرسپرده کسی نیستیم بلکه تا زنده ایم عراقی می مانیم».

روز گذشته جریان صدر و ائتلاف فتح و گروه های وابسته به الحشد الشعبی فراخوانی برای تظاهرات در شهرهای عراق و در میدان های تظاهرات در روز جمعه (17 ژانویه) صادر کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن