حضور مجدد تظاهرات کنندگان در میدان «التحریر»/نیروهای ضد شورش مجبور به عقب نشینی شدند

جمعیت گسترده تظاهرات کنندگان در مرکز بغداد، نیروهای ضد شورش عراق را مجبور به عقب نشینی کردند.

میدل ایست نیوز: شمار زیادی از تظاهرات کنندگان و خانواده های آنان امروز (شنبه) بعد از اینکه نیروهای ضد شورش مردم را با آتش زدن چادرها متفرق کردند، مجددا در میدان و تونل «التحریر» جمع شدند.

به نقل از خبرگزاری «اسپونتیک» از برخی شاهدان عینی ، نیروهای ضد شورش عراق مجبور به عقب نشینی از تونل التحریر شدند و به سمت میدان «الوثبه» رفتند، این در حالی است که جمعیت گسترده ای از مردان و زنان عراقی در پی درخواست تظاهرات کنندگان میدان التحریر به آنها پیوستند.

پیشتر نیروهای ضد شورش عراق برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان از شلیک مستقیم و گاز اشک آور استفاده کرده بودند و چادرهای تظاهرات کنندگان در میدان التحریر را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرنگار اسپونتیک به تقل از شاهدان عینی، نیروهای ضد شورش از سمت میدان «الخلانی» به درون تونل هجوم بردند و با استفاده از شلیک مستقیم و گاز اشک اور قصد پایان دادن به تظاهرات را داشتند.

این شاهد که نخواست اسمش فاش شود گفت که نیروهای ضد شورش هم چنان در حال پیشروی در تونل التحریر هستند و به زخمی شدن برخی تظاهرات کنندگان در اثر شلیک مستقیم و گاز اشک آور اشاره کرد.

پیش از این در پی تظاهرات دیروز (جمعه) مردم عراق در بغداد برخی راه ها را بستند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور و شلیک مستقیم استفاده کردند که منجر به کشته و زخمی شدن 27 نفر شد.

تظاهرات کنندگان گفته اند که تا تحقق خواسته هایشان از تظاهرات دست نخواهند کشید.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپونتیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا