صدر در واکنش به احتمال نخست وزیر شدن توفیق علاوی گفت: یک اشتباه را دو بار تکرار نمی کنیم

«مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر نسبت به برخی اخبار مبنی بر مطرح شدن نام «توفیق علاوی» به عنوان نخست وزیر جدید عراق واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر نسبت به برخی اخبار مبنی بر مطرح شدن نام «توفیق علاوی» به عنوان نخست وزیر جدید عراق واکنش نشان داد.

«صالح محمد العراقی»، منتشر کننده مواضع صدر با انتشار تصویری موضع صدر نسبت به انتخاب توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر جدید را اعلام کرد.

صدر در واکنش به برخی مخالفان که گفته بودند: همان معادله ای که عبدالمهدی را آورد قصد دارد توفیق علاوی را بر سر کار بیاورد، ما یک اشتباه را دو بار تکرار نمی کنیم، گفت: «معادله ای که برخی از آن صحبت می کنند این است که الف با ب توافق ندارد و ج قصد دارد که وقت کشی کرده و عراق را به هرج و مرج و فتنه و جنگ داخلی بکشاند. اما در نهایت همانی می شود که ملت عراق می خواهد، دولتی که وظایف موقتش را انجام دهد و انتخابات را برگزار کند.»

وی در ادامه افزود: «در نهایت همان اتفاقی خواهد افتاد که به نفع سلامت، هیبت و حاکمیت عراق است و باید همه بدانند که دشمنی هیچ فایده ای ندارد و فقط به عراق ضرر می رساند، پس اگر وطن را می خواهید ما پایبند به این هستیم که وطن را از دست خرابکاران و فاسدان نجات دهیم که وطن با خرابکاران و فاسدان باقی نمی ماند.»

صدر از همه خواست تا متحد باشند و گفت: «بیایید همگی به کلمه ای واحد میان ما و شما متصل شویم اینکه جز خدا را نپرستیم و فقط وطن را دوست بداریم و با عقل و حکمت از عراق حفاظت کنیم که در غیر این صورت وطن نابود می شود.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا