تأکید «برهم صالح» بر ضرورت همکاری عراق و امریکا در عرصه مبارزه با تروریسم

در این دیدار مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیروهای خارجی از این کشور بررسی شد و برهم صالح بر اهمیت احترام به حاکمیت ارضی عراق تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق، در دیدار با ژنرال «کنت مکنزی»، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، روابط دوجانبه و همکاری های دو کشور در عرصه مبارزه با تروریسم را بررسی کرد.

در این دیدار صالح بر ضرورت افزایش روابط دوستانه دو کشور و همکاری و هماهنگی در عرصه مبارزه با تروریسم و بر ضرورت جلوگیری از تبدیل عراق به میدان نزاع ها و درگیری های منطقه ای و بین المللی تأکید کرد.

رئیس جمهور عراق افزود که این کشور می کوشد روابط دوستانه ای با همه طرف ها داشته باشد و کشیده شدن به سمت یکی از طرف های نزاع ها را به نفع خود نمی داند.

در این دیدار همچنین مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیروهای خارجی از این کشور بررسی شد و برهم صالح بر اهمیت احترام به حاکمیت ارضی عراق و تصمیم ملی مستقل و حمایت از امنیت و ثبات عراق تأکید کرد.

ژنرال مکنزی نیز در این دیدار بر اهتمام کشورش به ادامه همکاری های مشترک علیه تروریسم و تقویت توان نظامی نیروهای عراقی و تقویت امنیت و ثبات عراق تأکید کرد.

ژنرال مکنزی پیش از دیدار با رئیس جمهور عراق با «عادل عبدالمهدی» و «محمد الحلبوسی» دیدار کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا