الصفدی: موضع اردن حمایت از تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس است

وزیر امور خارجه اردن، طی دیداری با «صائب عریقات»، دبیر اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، بر ثابت بودن موضع اردن درباره قضیه فلسطین بعد از مطرح شدن معامله قرن تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن، دیروز (8 فوریه) طی دیداری با «صائب عریقات»، دبیر اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، بر ثابت بودن موضع اردن درباره قضیه فلسطین بعد از مطرح شدن معامله قرن تاکید کرد.

در این دیدار دو طرف در خصوص آخرین تحولات مرتبط با قضیه فلسطین در سایه طرح آمریکایی معامله قرن را که توسط اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی رد شد، گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه اردن هم چنین بر موضع ثابت اردن درباره قضیه فلسطین و دفاع از همه حقوق قانونی ملت فلسطین از جمله آزادی، کشوری مستقل به پایتختی قدس و بازگشت دو کشور به مرزهای 1967 بر اساس قانون بین المللی و طرح صلح عربی، تاکید کرد.

الصفدی هم چنین ضمن اشاره به مشورت های مستمر اردن برای اجرای سخنان «ملک عبدالله ثانی»، پادشاه اردن و «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، بر مشورت های مستمر اردن برای تحقق صلح عادلانه و جامع، پاسخگو به حقوق ملت فلسطین برای پایان دادن به درگیری ها و برقراری امنیت و ثبات در منطقه، تاکید کرد.

از طرفی دیگر، صائب عریقات، ضمن قدردانی از مواضع ثابت اردن به رهبری ملک عبدالله دوم در حمایت از حق فلسطین، بر اهمیت نقش تاریخی اردن در نگهداری از مقدسات اسلام و مسیحیت در قدس و حفاظت از این مقدسات و حفظ هویت عربی آن تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا