دبیر کل ناتو: آماده کمک بیشتر به عراق هستیم

دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی در حاشیه نشست وزرای دفاع کشورهای عضو این سازمان گفت که ماموریت آموزشی ناتو در عراق ادامه خواهد یافت.

میدل ایست نیوز: ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در حاشیه نشست وزرای دفاع کشورهای عضو این سازمان در بروکسل خطاب به خبرنگاران گفت که ماموریت آموزشی ناتو در عراق ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ادامه حضور ناتو در عراق برای جلوگیری از فعالیت مجدد گروه تروریستی داعش در این کشور اهمیت کلیدی دارد، اظهار داشت: «نیروهای ناتو به دعوت بغداد در عراق حضور دارند و تا زمانی که دولت این کشور بخواهد، در آنجا خواهند ماند. ماموریت آموزشی ما در عراق باید گسترش یابد و آماده کمک بیشتر به این کشور باشیم».

او افزود که اعضای ناتو در جلسه وزرای دفاع موافقت اصولی خود با گسترش فعالیت های ناتو برای آموزش نیروهای عراقی موافقت کرده اند.

گفتنی است ناتو در ژوئیه 2018 به درخواست دولت عراق تصمیم اعزام مشاور نظامی به این کشور گرفت. حدود 500 مشاور نظامی زیر نظر ماموریت ناتو در عراق فعالیت می‌کنند.

ناتو پس از کشته شدن  سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا در عراق، فعالیت‌های آموزش نظامی خود در این کشور را در تاریخ 4 ژانویه به حالت تعویق درآورد.

ناتو همچنین به‌دلیل تنش میان آمریکا و ایران محل استقرار برخی از کارکنان خود را موقتا تغییر داده است.

عراق در نظر دارد افزایش همکاری با ناتو را جایگزین معاهدات نظامی با ایالات متحده کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
آناتولی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن