وزیران امور خارجه آمریکا و عربستان در واشنگتن دیدار کردند

وزیر امور آمریکا و وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار خود در خصوص مسائل دوجانبه و از جمله ایران و یمن مذاکره کرده‌اند.

میدل ایست نیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از دیدار مایک پومپئو با همتای عربستانی خود در واشنگتن خبر داده است.

در بیانیه مورگن اورتگاس آمده است که مایک پومپئو، وزیر امور آمریکا و فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی، در دیدار خود در خصوص مسائل دوجانبه و از جمله ایران و یمن مذاکره کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که مایک پومپئو و فیصل بن فرحان آل سعود در این دیدار در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه که مایه نگرانی‌های مشترک هستند، از جمله ضرورت تداوم مقابله با رفتار بی ثبات کننده حکومت ایران بحث و گفت‌وگو کردند.

خانم اورتگاس همچنین تصریح کرد که مایک پومپئو در این دیدار بر اهمیت شراکت آمریکا و عربستان سعودی جهت مقابله با حکومت ایران تاکید کرد.

طبق این بیانیه وزیران خارجه آمریکا و عربستان سعودی از افزایش خشونت‌های تازه در یمن و حملات شبه نظامیان حوثی به خاک عربستان ابراز نگرانی کردند و خواستار کاهش درگیری‌ها در این منطقه شدند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچین بار دیگر حمایت ایالات متحده از راه حل سیاسی در چارچوب تلاش های مارتین گریفیث فرستاده سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن