ابراز نگرانی ظریف و نخست‌وزیر اقلیم کردستان از بازسازی داعش

محمد جواد ظریف روز یکشنبه در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

میدل ایست نیوز: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، در دیداری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف روز یکشنبه در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ،  با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار طرفین علاوه بر روابط ایران با اقلیم، درباره مسائل عراق و سوریه همچنین امنیت و مبارزه با تروریسم گفت و گو و تبادل نظر و درباره بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.

محمدجواد ظریف امروز همچنین با همتای اسلوونی درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور، تحولات مربوط به برجام و همچنین موضوعات مرتبط با امنیت منطقه تبادل‌نظر کرد.

دیدار با وزیر خارجه کویت هم دیگر برنامه امروز ظریف بود. در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کویت علاوه بر موضوعات روابط دوجانبه، امنیت منطقه و روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج و همچنین  تحولات یمن مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا