ابراز نگرانی ظریف و نخست‌وزیر اقلیم کردستان از بازسازی داعش

محمد جواد ظریف روز یکشنبه در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

میدل ایست نیوز: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، در دیداری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، محمد جواد ظریف روز یکشنبه در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ،  با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار طرفین علاوه بر روابط ایران با اقلیم، درباره مسائل عراق و سوریه همچنین امنیت و مبارزه با تروریسم گفت و گو و تبادل نظر و درباره بازسازی داعش و فعالیت مجدد آن در عراق و افغانستان ابراز نگرانی کردند.

محمدجواد ظریف امروز همچنین با همتای اسلوونی درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور، تحولات مربوط به برجام و همچنین موضوعات مرتبط با امنیت منطقه تبادل‌نظر کرد.

دیدار با وزیر خارجه کویت هم دیگر برنامه امروز ظریف بود. در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کویت علاوه بر موضوعات روابط دوجانبه، امنیت منطقه و روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج و همچنین  تحولات یمن مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا