تماس تلفنی «مسعود بارزانی» با «محمد توفیق علاوی»: کسی اجازه تحمیل وزرای کرد به ما را ندارد

«مسعود بارزانی» در تماس تلفنی با «محمد توفیق علاوی» به وی گفته که او را شخصیتی پاکدست و محترم می‌داند اما ساز و کار تشکیل کابینه جدید را ساز و کاری نادرست میشمرد.

میدل ایست نیوز: «عرفات کرم»، مسئول پرونده بغداد در دفتر حزب دموکرات کردستان از عملکرد نیروهای سیاسی شیعه عراق در انتخاب نخست وزیر و تلاش برای تکمیل کابینه بدون مشورت کردها انتقاد کرد.

او در گفتگو با «روداو» گفت که حزب دموکرات کردستان بزرگترین حزب عراق و دارنده بیشترین کرسی های مجلس است و اگر قرار باشد دولت جدید بدون مشورت پیشین با حزب دموکرات تشکیل شود این حزب در آن حضور نخواهد داشت.

او تاکید کرد که موضع کردها و اهل سنت در این باره واضح است و مسعود بارزانی اعلام کرده که اجازه تحمیل هیچ شخصیتی و انتخاب وزرا به اسم کردها را به دیگران نمی دهد.

وی تاکید کرد که مسعود بارزانی در تماس تلفنی با «محمد توفیق علاوی» به وی گفته که او را شخصیتی پاکدست و محترم می‌داند اما ساز و کار تشکیل کابینه جدید را ساز و کاری نادرست می شمرد.

این عضو بلندپایه حزب دموکرات تاکید کرد که چرا شیعیان به خود حق می‌دهند که نخست وزیر را انتخاب کنند اما اجازه نمی دهند که کردها و اهل سنت در روند انتخاب وزرا دست داشته باشند در حالی که همه می‌دانند که نخست وزیر جدید نتیجه توافق ائتلاف‌های سائرون (سید مقتدی صدر) و فتح (هادی العامری) است.

وی افزود که مسعود بارزانی همواره این جمله را تکرار می‌کند که آرزو می کنم روزی برسد که نخست وزیر عراق عراقی باشد و تا کی باید رئیس دولت از خارج این کشور تعیین شود.

او درباره مواد دیگر اضافه کرد نیز گفت که حزب دموکرات و اتحادیه میهنی کردستان و جنبش تغییر موضعی متحد در برابر درباره مذاکرات تشکیل دولت دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روداو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا