وزارت دفاع دانمارک نیروهای خود را به پایگاه نظامی عین الاسد باز می گرداند

دانمارک اعلام کرد که نیروهای خود را ابتدای ماه مارس برای از سرگیری آموزش نیروهای امنیتی عراق برای مبارزه با داعش به پایگاه نظامی عین الاسد باز می گرداند.

میدل ایست نیوز: دانمارک اعلام کرد که نیروهای خود را ابتدای ماه مارس برای از سرگیری آموزش نیروهای امنیتی عراق برای مبارزه با داعش به پایگاه نظامی عین الاسد باز می گرداند.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که وضعیت امنیتی فعلی پایگاه عین الاسد بهبود یافته است و با قبل از حمله ایران به این پایگاه فرقی ندارد، به همین علت بازگشت سربازان ما به پایگاه نظامی با خطر همراه نخواهد بود.

«ترین برامسن»، وزیر دفاع دانمارک در بیانیه ای گفت: «در ارتباط با جنگ علیه تروریسم نباید عراق بار دیگر به صحنه فعالیت و آموزش تروریسم تبدیل شود به همین علت باید آموزش نیروهای امنیتی عراق را از سر بگیریم تا نیروهای امنیتی عراق بتوانند در طولانی مدت از کشور خود در برابر خطر تروریسم حفاظت کنند.»

پیش از این دانمارک به عنوان عضوی از ائتلاف بین المللی ضد داعش بیشتر نظامیان خود را که 130 سرباز در پایگاه نظامی عین الاسد است را به خاطر نگرانی های امنیتی در پی حمله موشکی ایران به این پایگاه، خارج کرد.

نظامیان دانمارک در پایگاه نظامی عین الاسد به عنوان جزئی از ائتلاف بین المللی ضد داعش برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه حضور دارند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا