جون حنا: آمریکا باید 5 گام برای نجات عراق بردارد

معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در گزارشی از دولت آمریکا خواست تا گام هایی را برای نجات عراق و حمایت از تظاهرات کنندگان بردارد.

میدل ایست نیوز: جون حنا، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در زمان ریاست جمهوری جرج بوش پسر، در گزارشی از آمریکا خواست تا گام هایی را برای نجات عراق بردارد و از واشنگتن خواست تا از دولت جدید عراق حمایت نکند و به پشتیبانی از تظاهرات کنندگان بپردازد.

در این گزارش که در مجله «فورن بولیسی»، منتشر شده، این محقق خواست تا از دولتی که نتیجه توافق مقامات نزدیک به ایران است و هیچ فرصتی برای افزایش روابط میان بغداد و واشنگتن ایجاد نخواهد کرد، پشتیبانی نکند.

وی از آمریکا خواست تا تمام توانایی خود را برای پشتیبانی از تظاهرات کنندگان از طریق آغاز یک موج هماهنگ برای نشان دادن حمله هایی که علیه تظاهرات کنندگان صورت می گیرد، صرف کند.

جون حنا، ضمن اشاره به اینکه دولت جدید عراق به مثابه راه مسدودی برای روابط میان عراق و آمریکا است بیان کرد که تنها راه نجات عراق و نجات روابط آمریکا و عراق در آینده، پشتیبانی از تظاهرات کنندگان است.

وی در این رابطه 5 گام را به دولت آمریکا برای تضمین نجات عراق و آینده آن پیشنهاد داد:

1-اقدام به راه انداختن موجی هماهنگ برای نشان دادن تظاهرات مردم عراق و اقداماتی که علیه آنان انجام می شود.

2-اتخاذ تصمیماتی در شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی توسط آمریکا و کشورهای متحدش برای ابراز همبستگی و توجه به ملت عراق.

3-ایجاد راه هایی برای کمک به سازمان های غیر دولتی و بین المللی در عراق برای توجیه حرکت و خواسته های تظاهرات کنندگان و تبدیل شدن آن به یک برنامه سیاسی عملی.

4-کمک به تظاهرات کنندگان برای رسیدن به تکنولوژی های ارتباطات امن برای مقابله با اقدامات دولت عراق برای محدود کردن اینترنت.

5-تسریع اقدامات برای مجازات کسانی در سرکوب تظاهرات کنندگان نقش داشتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا