تأکید علاوی و پمپئو بر لزوم هماهنگی و همکاری مشترک در همه زمینه ها

محمد علاوی و مایک پمپئو طی تماسی تلفنی درباره مسائل دارای اهمیت مشترک گفتگو کردند.

میدل ایست نیوز: «محمد توفیق علاوی»، نخست وزیر جدید عراق، و «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا، یکشنبه (23 فوریه) طی تماسی تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

در این گفتگو دو طرف به بررسی راه های هماهنگی و همکاری مشترک در زمینه ها مختلف پرداختند.

پمپئو در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک به علاوی به علت نخست وزیری عراق، برای او آرزوی موفقیت و پیروزی در مسئولیت جدید خود را کرد، و از طرفی دیگر محمد علاوی نیز از پمپئو قدردانی کرد.

دو طرف طی این گفتگو به رایزنی درباره آخرین تحولات سیاسی در سطح منطقه ای و بین المللی پرداخته و بر لزوم هماهنگی و همکاری مشترک، پشتیبانی آمریکا از عراق در همه زمینه ها با حفظ حاکمیت عراق، و تحقق شکوفایی اقتصادی و فعال سازی همکاری ها میان دو کشور تاکید کردند.

در همین راستا، مایک پمپئو امروز دوشنبه (24 فوریه) جزئیات دیگری از گفتگوی تلفنی خود با محمد علاوی را اعلام کرد.

وی با انتشار توئیتی در حساب خود از تاکید بر لزوم انجام اقداماتی فوری برای پاسخگویی به خواسته های مشروع تظاهرات کنندگان خبر داد و خواستار بازپرسی قانونی مقامات مسئول خشونت علیه تظاهرات کنندگان شد.

پمپئو هم چنین درباره انتخابات زودهنگام عراق گفت: «از وعده های محمد علاوی درباره انتخابات زودهنگام عراق، استقبال می کنیم.»

وی در ادامه ضمن تاکید بر پایبندی آمریکا بر پشتیبانی از عراق به ضرورت پایان خشونت در عراق علیه تظاهرات کنندگان اشاره کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراقالسومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا