تشکیل جبهه ای از نمایندگان مجلس برای تضمین شرط جوان بودن نخست وزیر

این نمایندگان جبهه‌ای درون مجلس تشکیل داده و از روز جمعه فعالیت‌های خود را با دیدار با سران سیاسی شیعه آغاز کرده‌اند تا ایده خود را با آنان در میان گذارند.

میدل ایست نیوز: «حسن فدعم»، نماینده مجلس عراق از جریان حکمت ملی، از تحرکات گروهی از نمایندگان مجلس برای تعیین شرط‌هایی ازجمله جوان بودن برای نخست‌وزیر خبر داد.

او به خبرگزاری رسمی عراق گفت که گروهی از نمایندگان جوان مجلس فشارهایی را بر سران تشکل‌های سیاسی آغاز کرده‌اند تا شخصیتی با ویژگی‌های کاملا متفاوت از چهره‌های سابق برای نخست‌وزیری معرفی شود.

وی افزود که شرط‌های مورد نظر این گروه آن است که نامزد نخست‌وزیری جوان و به لحاظ اداری غیر بازنشسته باشد و همچنین تابعیت غیر عراقی نداشته باشد و پیش از این نامش برای نخست وزیری مطرح نشده باشد و فردی بحث‌برانگیز و مورد اختلاف نباشد.

به گفته فدعم این نمایندگان جبهه‌ای درون مجلس تشکیل داده و از روز جمعه (6 مارس) فعالیت‌های خود را با دیدار با سران سیاسی شیعه آغاز کرده‌اند تا ایده خود را با آنان در میان گذارند و تأکید کنند که به نامزدی که این ویژگی‌ها را نداشته باشد رأی نخواهند داد.

او افزود که مذاکرات برای معرفی نخست‌وزیر جدید در کشور پس از انصراف «محمد توفیق علاوی» ادامه دارد و برخی چهره‌ها در حال بررسی هستند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا