موج بازداشت‌ها در عربستان به اتهام تلاش برای انجام کودتا در کاخ پادشاهی

منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال خبر دادند که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی اقدامات امنیتی گسترده‌ای علیه رقبای خود در خاندان پادشاهی و شماری زیادی از مسئولان دولتی، نظامی و امنیتی به راه انداخته است.

میدل ایست نیوز: منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال خبر دادند که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی اقدامات امنیتی گسترده‌ای علیه رقبای خود در خاندان پادشاهی و شماری زیادی از مسئولان دولتی، نظامی و امنیتی به راه انداخته است.

این روزنامه امریکایی به نقل از اعضای خاندان پادشاهی و مشاوران آگاه سعودی نوشت: اقدام بن سلمان در دستگیری شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، محمد بن نایف و نواف بن نایف، رئیس دستگاه اطلاعاتی در نیروی زمینی به همراه چندین شخصیت بلندپایه دیگر به اتهام تلاش برای کودتا در کاخ پادشاهی و نیز با هدف بر طرف کردن چالش‌های احتمالی در مسیر پادشاهی ولیعهد سعودی بوده است.

منابع مذکور افزودند: نیروهای امنیتی علاوه بر شخصیت‌های یاد شده، ده‌ها تن از مسئولان وزارت کشور، افسران عالی‌رتبه ارتش و و شخصیت‌های دیگر را به اتهام حمایت از کودتا دستگیر کردند.

منابع یاد شده اظهار داشتند: دستگاه قضایی عربستان همچنین «سعود بن نایف»، امیر منطقه الشرقیه را برای بازجویی احضار کرده است.

وال استریت ژورنال در پایان اظهار داشت: علیرغم اینکه بسیاری از اعضای خاندان سلطنتی از محمد بن سلمان حمایت می کنند، این اقدامات ولیعهد سعودی منجر به افزایش اختلافات و گسل‌ها در خاندان پادشاهی شده به ویژه که عربستان در سایه سقوط بهای نفت و عدم توانایی این کشور در جذب سرمایه‌گذاری خارجی دچار مشکلات اقتصادی شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا