نماینده پارلمان عراق: مهلت قانونی صالح برای انتخاب نخست وزیر بدون توافق بر سر نامزد جدید به پایان خواهد رسید

«باسم خزعل»، اعلام کرد که مهلت قانونی 15 روزه برای انتخاب نخست وزیر جدید پس از کناره گیری محمد توفیق علاوی، بدون انتخاب شخصیتی برای این منصب به پایان خواهد رسید.

میدل ایست نیوز: «باسم خزعل»، نماینده پارلمان عراق، اعلام کرد که مهلت قانونی 15 روزه برای انتخاب نخست وزیر جدید پس از کناره گیری «محمد توفیق علاوی»، بدون انتخاب شخصیتی برای این منصب به پایان خواهد رسید.

وی همچنین بیان کرد که فراکسیون های سیاسی هنوز پایبند به سهمیه بندی سیاسی و توزیع وزارتخانه ها هستند.

خزعل در گفتگویی با «المعلومه»، گفت: «فراکسیون های سیاسی سنی، کرد و سایر فراکسیون ها، همچنان می خواهند در دولت جدید وزارتخانه ها را سهم خود کنند، این فراکسیون ها هیچ اعتراضی به هیچ شخصیتی برای نخست وزیری ندارند بلکه اعتراض آنها بر سر وزارتخانه ها و شیوه توزیع آنهاست.»

وی با اشاره به اینکه سهمیه بندی و پایبندی به مناصب همان عاملی است که اجازه تشکیل دولت جدید را نمی دهد بیان کرد که مهلت قانونی 15 روزه رئیس جمهور برای انتخاب شخصیت جدید برای نخست وزیری عراق بدون انتخاب جایگزینی برای محمد علاوی به پایان خواهد رسید.

پیشتر، ائتلاف فتح تاکید کرد که تشکیل دولت جدید و انتخاب نخست وزیر، مانند تصویب مصوبه اخراج نیروهای خارجی از کشور در پارلمان خواهد بود.

این ائتلاف دیروز اعلام کرد که دخالت های آمریکایی و خارجی برای قطعیت یافتن پرونده نخست وزیر عراق، همچنان ادامه دارد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا