اتحادیه میهنی کردستان: موافقت کردها با نخست وزیر آینده هیچ ارتباطی با ماندن یا خروج نیروهای آمریکایی از عراق ندارد

«غیاث السورچی»، از سران حزب اتحادیه میهنی کردستان، امروز سه شنبه، اعلام کرد که کردها خواهان ماندن نیروهای آمریکایی در عراق هستند اما در برابر مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از عراق، نخواهند ایستاد.

میدل ایست نیوز: «غیاث السورچی»، از سران حزب اتحادیه میهنی کردستان، امروز سه شنبه، اعلام کرد که کردها خواهان ماندن نیروهای آمریکایی در عراق هستند اما در برابر مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از عراق، نخواهند ایستاد.

وی همچنین درباره نخست وزیر آینده عراق و موضع این حزب درباره وی اشاره کرد که موافقت کردها با نخست وزیر آینده عراق هیچ ارتباطی با نگه داشتن و یا اخراج نیروهای آمریکایی توسط نخست وزیر ندارد.

سورچی درمصاحبه ای با «المعلومه»، گفت: «در سال 2011 نیز همه فراکسیون های سیاسی به غیر از کردها طرح اخراج نیروها آمریکایی را تصویب کردند زیرا موضع ما آشکار و ماندن این نیروها در  عراق است.»

و تاکید کرد که کردها خواهان ماندن نیروهای آمریکایی در عراق هستند و اگر هزار نشست برای اخراج آنها برگزار شود کردها اخراج این نیروها را نخواهند پذیرفت.

وی در ادامه درباره موافقت کردها با نخست وزیر آینده گفت: «موافقت کردها با نخست وزیر جدید هیچ ارتباطی با ماندن یا خارج شدن نیروهای آمریکایی ندارد از آنجایی که کردها در برابر مصوبه پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکایی نخواهد ایستاد به خصوص آنکه نمایندگان پارلمان سخنان خود را در این زمینه با وجود موضع کردها مبنی بر نپذیرفتن خروج آمریکایی ها، بیان کردند.»

پیش از این پارلمان عراق در 5 ژانویه  2020 طرح اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را در جلسه ای بدون حضور نمایندگان کرد و سنی به تصویب رساند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا