«نیچروان بارزانی»: حمله به پایگاه التاجی عراق را به خطر می اندازد

رئیس اقلیم کردستان عراق حمله به نیروهای ائتلاف بین المللی در پایگاه نظامی التاجی را محکوم کرد و آن را باعث به خطر افتادن اوضاع عراق دانست.

میدل ایست نیوز: «نیچروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق، با صدور بیانیه ای حمله به نیروهای ائتلاف بین المللی در پایگاه نظامی التاجی را محکوم کرد و آن را باعث به خطر افتادن اوضاع عراق دانست.

بارزانی صبح پنجشنبه با صدور باینیه ای تأکید کرد که حمله موشکی به نیروهای ائتلاف در پایگاه نظامی التاجی را که باعث خسارت های جانی به نیروهای ائتلاف شده «به شدت محکوم می کنیم».

او گفت که این حمله اقدامی پرمخاطره است که به منافع عراق آسیب می زند و اوضاع کشور را به خطر می اندازد «به خصوص که تروریسم همچنان تهدیدی واقعی و داعش همچنان تهدیدی جدی برای امنیت عراق و منطقه است و برای نابودی آن نیاز به همکاری و حمایت ائتلاف بین المللی داریم».

بارزانی از مقامات مسئول خواست که عاملان این حمله را تحت پیگرد قرار داده و محاکمه کنند و مانع از تکرار این گونه حملات و اقدامات خصمانه ای شوند که باعث افزایش تنش و بحرانی تر شدن اوضاع می شود.

در پی حمله راکتی به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد، وزرای خارجه ایالات متحده و بریتانیا در تماس تلفنی بر ضرورت برخورد با عاملان این حملات تاکید کردند.

ائتلاف بین المللی ضد تروریسم بامداد پنجشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در حمله راکتی به پایگاه نظامی التاجی 3 تن از نیروهای ائتلاف جان باخته و 12 تن زخمی شده اند.

این بیانیه افزوده که در این حمله 18 راکت کاتیوشا به این پایگاه نظامی اصابت کرده است و تأکید کرد که بررسی ها درباره این حادثه با همکاری نیروهای امنیتی عراق ادامه دارد.

همزمان «مایک پومپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده، با انتشار توئیتی نوشت که وی و «دومینیک راب»، وزیر خارجه بریتانیا، با یکدیگر توافق دارند که با عاملان این حملات باید برخورد شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا