سخنگوی وزارت امور خارجه ايران اتهامات ترامپ درباره حملات اخیر در عراق را بی پایه خواند

«عباس موسوی»، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، امروز جمعه، دست داشتن ایران در حمله به پایگاه نظامی «التاجی»، در عراق را که محل حضور نیروهای آمریکایی است، تکذیب کرد.

میدل ایست نیوز: «عباس موسوی»، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، امروز جمعه، دست داشتن ایران در حمله به پایگاه نظامی «التاجی»، در عراق را که محل حضور نیروهای آمریکایی است، تکذیب کرد.

وی در بیانیه ای گفت: «آمریکا نمی‌تواند عواقب حضور غیرقانونی خود در عراق و واکنش مردم آن کشور به ترور و کشتار فرماندهان و رزمندگان عراقی را بر عهده دیگران بگذارد.»

موسوی در ادامه افزود: «ترامپ به جای اقدامات خطرناک و اتهام زنی‌های بی پایه٬ حضور و رفتار نیروهایش را در منطقه مورد بازنگری اساسی قرار داده و از انتشار ویروس فرافکنی و اتهام زنی برای توجیه رفتار غیرقانونی و فرار از مسئولیت قویا اجتناب ورزد.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پنجشنبه گفت که معلوم نیست حمله به پایگاه التاجی عراق کار ایران بوده باشد، اما اختیاراتی را برای اقدامات لازم به وزارت دفاع تفویض کرد.

وزارت دفاع در بیانیه ای اعلام کرد که «علیه پنج انبار سلاح برای کاهش قابل توجه توانایی های این گروه برای انجام حملات در آینده علیه نیروهای ائتلاف ضدداعش (او آی آر) انجام شد، انبارهایی که شامل سلاح هایی می شد که از آن برای هدف گرفتن نیروهای آمریکایی و ائتلافی استفاده شد.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السیاسة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا