ائتلاف نصر شرط های خود برای حمایت از نامزد نخست وزیری را اعلام کرد/ به مانعی برای تشکیل دولت جدید تبدیل نمی شویم

ائتلاف نصر اعلام کرد که مانع از رأی آوردن هیچ نامزدی برای نخست وزیری فردی ملی و توانا در تأمین خواسته های مردم نخواهد شد.

میدل ایست نیوز: ائتلاف نصر به ریاست «حیدر العبادی» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مانع از رأی آوردن هیچ نامزدی برای نخست وزیری فردی ملی و توانا در تأمین خواسته های مردم نخواهد شد.

این ائتلاف با صدور بیانیه ای تأکید کرد که به موجب مسئولیت ملی خود در نشست ها و مشورت های نیروهای سیاسی و نخبگان اجتماعی و فعالان تظاهرات برای رسیدن به راه حلی ملی برای بحران کنونی شرکت کرده و می کند.

ائتلاف نصر تأکید کرد که آنچه برای این ائتلاف همواره اهمیت داشته معیارهای انتخاب نخست وزیر و مسئولیت های آن در مرحله انتقالی بوده و هرکس که بر این معیارها تأکید کند و خواسته های مردم را تأمین نماید مورد تأیید ائتلاف نصر است و ائتلاف نصر در صورت تأمین شرایط مورد نظرش مانعی در مسیر نامزدی هیچ فردی نخواهد شد.

در این بیانیه تأکید شده که شرط های لازم از نظر ائتلاف نصر ملی، بی طرف، و پاکدست بودن فرد مأمور تشکیل کابینه و تشکیل کابینه ای کوچک برای مدیریت دوره انتقالی با عمر کمتر از یک سال است.

این ائتلاف مأموریت های دولت موقت را اجرای انتخابات پیش از موعد با مشارکت سازمان ملل تا پیش از پایان سال 2020 و تأمین امنیت و انحصار سلاح به دست دولت و محاکمه عاملان کشتار تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی و بی طرفی در تصمیم گیری های ملی دانسته است.

در این بیانیه همچنین تأکید شده که نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه موظف است که دولت خود را به دور از سهمیه بندی ها و با در نظر گرفتن تنوع اجتماعی عراق و با مشارکت نیروهای توانمند داخلی تشکیل دهد و مشاوری برای امور مطالبات مردمی تعیین کند.

ائتلاف نصر همچنین بر لزوم تشکیل کمیته ای سه جانبه از دولت، سازمان ملل، و تظاهرات کنندگان برای اشراف بر روند اجرای انتخابات و تحقیقات درباره عاملان کشتار تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی تأکید کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السیاسه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا