شرکت سرمایه‌گذاری فرودگاه کربلاء: در حمله نیروهای امریکایی از مواد میکروبی یا شیمایی استفاده نشده است

شرکت طیبه که سرمایه‌گذار فرودگاه بین‌المللی کربلاء است، با صدور بیانیه‌ای نسبت به شایعات موجود درخصوص وجود حمله بیولوژیکی میکروبی واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: شرکت طیبه که سرمایه‌گذار فرودگاه بین‌المللی کربلاء است، با صدور بیانیه‌ای نسبت به شایعات موجود درخصوص وجود حمله بیولوژیکی یا میکروبی واکنش نشان داد.

در بیانیه شرکت سرمایه‌گذاری طیبه آمده است، تاکید می کنیم که از ساعات نخستین حمله هوایی به مکان ساخت فرودگاه بین المللی کربلاء از چندین نهاد دولتی که از سوی دولت محلی و مرکزی برای بازدید از پروژه و کسب آگاهی از ماهیت حمله انجام شده، مامور شده بودند، استقبال کردیم؛ از میان نهادهای دولتی می توان به هیات وزارت دفاع، وزارت محیط زیست، مدیریت دفاع مدنی اشاره کرد که هر کدام با اعزام گروه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف که به تجهیزات لازم برای انجام آزمایش‌های مختلف مجهز بودند، اقدام به انجام آزمایش‌های مربوطه کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است، در پایان این آزمایش‌ها روشن شد که در حمله مذکور  هیچ نوع ماده بیولوژیکی، شیمیایی و یا میکروبی استفاده نشده است.

شرکت طیبه در پایان اظهار داشت، در عین حال که از تلاش‌های دولت مرکزی و محلی و نهادهای یاد شده قدردانی می کنیم، از اهالی شهر مقدس کربلاء می خواهیم که به شایعات طرف‌های غیرمسئول و غیر رسمی و اخبار نادرست که منجر به ایجاد ترس و هراس در این مقطع دشوار می شود، گوش فرا ندهند، هر نوع خبری غیر از آنچه ذکر شد، غیر دقیقو نادرست است.

در همین رابطه، کمیته مربوط به بررسی حمله تشعشعی وابسته به وزارت بهداشت و محیط زیست در گزارش خود تاکید کرده است، منطقه ساخت فرودگاه کربلاء از هر نوع ماده پرتوزا ناشی از حمله نیروهای امریکایی پاک است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا