عتبه حسینی: اولین اقدام برای شکایت از دولت امریکا بابت حمله به فرودگاه کربلا انجام شده است

مدیریت آستان مقدس حسینی(ع) اعلام کرد که اولین اقدامات برای طرح شکایت قضایی درباره حمله موشکی امریکا به تأسیسات فرودگاه در حال احداث کربلا را آغاز کرده است.

میدل ایست نیوز: مدیریت آستان مقدس حسینی(ع) اعلام کرد که اولین اقدامات برای طرح شکایت قضایی در دادگاه‌های امریکا علیه حکومت این کشور درباره حمله موشکی به تأسیسات فرودگاه در حال احداث کربلا را آغاز کرده است.

«حسن رشید جواد العبایچی»، معاون مدیر عتبه عسینی و مدیر شرکت طیبه، پیمانکار فرودگاه کربلا، گفت که امریکایی‌ها فقط زبان قانون و حقوق سرشان می‌شود برای همین یک وکیل امریکایی استخدام شده تا شکواییه شرکت پیمانکار فرودگاه را تنظیم و به دادگاه امریکا ارائه کند.

او گفت که همه می‌دانند که این فرودگاه غیر نظامی است و خود امریکایی‌ها اطلاعات کامل در این باره دارند.

وی افزود که عتبه حسینی از چند طریق اقدامات خود را پیش می‌برد و به‌صورت موازی وزارت خارجه عراق نیز در شکواییه خود به شورای امنیت و سازمان ملل به موضوع حمله موشکی به فرودگاه نیز پرداخته است.

او تأکید کرد که یک کمیته بحران در این باره در عتبه شکل گرفته که در چند مسیر برای پیگیری این موضوع در نهادهای بین‌المللی تلاش می‌کند و افزود که نتیجه این اقدامات به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

در حمله نیروهای امریکایی به مواضع نیروهای کتائب حزب الله در اواخر هفته گذشته فرودگاه مسافربری در حال احداث کربلا هدف قرار گرفت و در طی این حمله یک نیروی خدماتی جان خود را از دست داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا