نماینده ائتلاف نصر: یک عامل خارجی در مخالفت با نخست وزیری الزرفی وجود دارد

نماینده ائتلاف نصر، از وجود یک عامل خارجی که با قدرت برای مخالفت با «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت و تحت تاثیر قرار دادن کابینه وزرای او دخالت می کند، خبر داد.

میدل ایست نیوز: «فالح الزیادی»، نماینده ائتلاف نصر، از وجود یک عامل خارجی که با قدرت برای مخالفت با «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت و تحت تاثیر قرار دادن کابینه وزرای او دخالت می کند، خبر داد.

وی تاکید کرد که الزرفی، هرگز تحت فشارهای خارجی یا داخلی قرار نخواهد گرفت.

الزیادی در گفت وگویی با بغداد الیوم گفت: «فراکسیون های سیاسی که أعلام مخالفت با مکلف شدن الزرفی کردند، مخالفتی با شخص الزرفی ندارند بلکه مخالفت آنها با سازوکار مکلف شدن وی از طرف برهم صالح، رئیس جمهوري عراق است.»

وی در ادامه افزود: «رئیس جمهور بر اساس چارچوب قانونی عمل کرد و آنطور که برخی به وی اتهام می زنند، قانون اساسی را نقض کرد اما برخی طرف ها مکلف شدن نامزد خود که تاکنون بر سر آن به توافق نرسیدند را بیش از موضوع رسیدن به وزارتخانه ها می خواهند.»

عضو ائتلاف نصر بیان کرد که عامل خارجی در حال تاثیرگذاری بر تشکیل دولت الزرفی است و به مخالفت خود با وی ادامه می دهد اما نخست وزیر مامور تشکیل دولت هرگز تحت فشارهای داخلی برای سهمیه بندی ها یا فشارهای خارجی قرار نمی گیرد.

عدنان الزرفی دیروز تاکید کرد که قصد تشکیل دولتی به نمایندگی از همه مردم عراق و قادر بر برآروده کردن مطالبات تظاهرات کنندگان را دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا