رایزنی «برهم صالح» با مقامات بهداشتی عراق و سازمان ملل درباره ویروس کرونا

«برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق امروز در کاخ السلام بغداد از «جعفر صادق علاوی»، وزیر بهداشت و رئیس کمیته بحران این کشور و «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و «ادهم اسماعیل»، نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق استقبال و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق امروز در کاخ السلام بغداد از «جعفر صادق علاوی»، وزیر بهداشت و رئیس کمیته بحران این کشور و «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و «ادهم اسماعیل»، نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق استقبال کرد.

برهم صالح در این دیدار بر اهمیت تشریک مساعی همگان برای مقابله با ویروس کرونا و افزایش هماهنگی‌ها و همکاری‌ها میان نهادهای مختلف دولتی و شهروندان برای پشت سر نهادن این بیماری واگیردار و تداوم همکاری با کشورهای مختلف جهان به منظور مقابله با این ویروس تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق افزود: این بیماری به چالشی خطرناک برای همه جهان تبدیل شده و نیازمند هم‌افزایی و همکاری همه کشورها، سازمان‌های جهانی و مردم برای تضمین سلامتی همه بشریت است.

برهم صالح در این دیدار همچنین از تلاش‌های وزارت بهداشت و کادر درمانی در مقابله با این ویروس و راهکارهای کاهش آثار آن و حفظ سلامتی مردم عراق تمجید کرد.

حاضران در این نشست همچنین درباره تحولات وضعیت بهداشتی عراق، اقدامات پیشگیرانه و درمانی اتخاذ شده برای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن و نیز ارزیابی آمادگی‌ها و برنامه‌های ترسیم شده و بکارگیری تجربیات و توانمندی‌های پزشکی در این باره رایزنی کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
سایت ریاست جمهوری عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن