جلسه فوق العاده ستاد ارتش عراق در خصوص مقابله با کرونا برگزار شد

جلسه فوق العاده ستاد ارتش عراق به ریاست، «عثمان الغانمی»، رئیس ستاد ارتش عراق برگزار شد.

میدل ایست نیوز: جلسه فوق العاده ستاد ارتش عراق به ریاست، «عثمان الغانمی»، رئیس ستاد ارتش عراق برگزار شد.

با توجه به اوامر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق مبنی بر تفویض اختیار به ارتش برای کمک به درمان بیماری کرونا، جلسه ای فوق العاده در 24 مارس 2020 با حضور دو معاون عملیات ستاد ارتش، فرمانده عملیات بغداد و برخی از افسران ستاد تشکیل شد که رئیس ستاد ارتش عراق، ریاست آن را برعهده داشت.

در این جلسه، تصویب شد تا تعدادی از هنگ های ارتش عراق برای تقویت اقدامات آمادگی و کمک فوری به نیروهای پلیس تخصیص یابد و به معاون عملیات رئیس ستاد ارتش اختیار داده شد تا با استانداران و فرماندهان پلیس در ارتباط باشد.

چاپ بروشور و آماده سازی کاتالوگ های آگاهی دهنده و انتشار آن از طریق هواپیماهای ارتش و نیروی هوایی و تهیه لوازم پاکسازی و ضد عفونی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه همچنین تصویب شد تا از طریق بلندگو به شهروندان آگاهی بهداشتی داده شود و خطر ویروس کرونا و پیشگیری از آن معرفی شود و ستادهای فرماندهی با همکاری کادر پزشکی وزارت بهداشت به گندزدایی مغازه ها، بازارها و کوچه ها اقدام کنند.

بستن کامل مناطقی که مواردی از ویروس کرونا در آن تشخیص داده شده نیز از مصوبات جلسه تشکیل شده در جهت مقابله با ویروس کرونا به ریاست رئیس ستاد ارتش عراق بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت دفاع عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا