کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق به ریاست عادل عبدالمهدی تشکیل شد+سند

شورای وزیران عراق، تشکیل کمیته عالی بهداشت و سلامت به ریاست «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق با هدف مقابله با ویروس کرونا را تصویب کرد.

میدل ایست نیوز: شورای وزیران عراق، امروز برخی مصوبات در خصوص مبارزه با ویروس کرونا در عراق را تصویب کرد.

در همین راستا شورای وزیران، تشکیل کمیته عالی بهداشت و سلامت به ریاست «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق با هدف مقابله با ویروس کرونا را تصویب کرد.

شورای وزیران عراق همچنین به «جعفر صادق علاوی»، وزیر بهداشت، برای اجرای نقل و انتقال و استخدام از طریق قرارداد، جهت مقابله با ویروس کرونا تفویض اختیار کرد.

شورای وزیران عراق، اعضای این کمیته را وزرای نفت، دارایی، برنامه ریزی، خارجه، کشور، آموزش عالی، تجارت، بهداشت، کار و امور اجتماعی، حمل و نقل و ارتباطات، علاوه بر برخی شخصیت های سیاسی و نظامی تعیین کردند.

قرار است این کمیته، ضمن تشکیل کمیته های فرعی دیگر برای انجام مسئولیت های مشخص، با کمیته عالی در ارتباط باشد و هر یک از کمیته ها بر اساس تخصص خود آثار و پیامدهای انتشار ویروس کرونا و اقدامات درمانی و پیشگیرانه برای مبارزه با این ویروس را بررسی کرده و توصیه های لازم برای اجرا را، به کمیته عالی ارائه دهد.

بر اساس مصوبه شورای وزیران عراق، کمیته دستور دیوانی شماره 55 سال 2020 مسئولیت جوانب درمانی و پیشگیرانه و ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان را برعهده دارد و این کمیته توصیه های خود در این خصوص را به نخست وزیر برای موافقت با آن ارائه می دهد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا