نمایندگان این فراکسیون های شیعه عدنان الزرفی را نامزد نخست وزیری کردند+اسامی

یک منبع پارلمانی، اسامی فراکسیون های شیعه ای که نمایندگان آن عدنان الزرفی را برای نخست وزیری به برهم صالح، معرفی کردند، فاش کرد.

میدل ایست نیوز: یک منبع پارلمانی، شنبه 28 مارس، اسامی فراکسیون های شیعه ای که نمایندگان آن «عدنان الزرفی» را برای نخست وزیری به «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق معرفی کردند، فاش کرد.

این منبع گفت: «همه نمایندگان ائتلاف نصر، علاوه بر نمایندگانی از فراکسیون سائرون، جریان حکمت ملی عراق، ائتلاف دولت قانون و ائتلاف فتح، با جمع کردن امضا از برهم صالح خواستند تا الزرفی را برای نخست وزیری و تشکیل دولت انتخاب کند.»

در همین راستا، «امجد العقابی»، نماینده فراکسیون سائرون، تاکید کرد که برهم صالح بر اساس درخواست برخی نمایندگان پارلمان برای مامور کردن عدنان الزرفی به تشکیل دولت وی را برای این امر انتخاب کرد.

پیش از این برهم صالح در 17 مارس، رئیس فراکسیون نصر را طی مدت 30 روزه مامور به تشکیل دولت جدید کرد.

این اقدام زمانی صورت گرفت که کمیته هفت نفره نیروهای شیعه از رسیدن به توافقی برای انتخاب نامزد خود برای نخست وزیری ناکام ماندند.

الزرفی با مخالفت نیروهای بارز شیعه از جمله: ائتلاف فتح به ریاست هادی العامری، ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی، رو به روست.

اما یک منبع پارلمانی اعلام کرده است که الزرفی موفق شده است موافقت برخی نیروهای شیعه را کسب کرده و نزدیک به صد نماینده را برای دادن رای اعتماد به خود قانع کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا