نخستین واکنش الحشد الشعبی به استقرار سامانه پاتریوت در عراق

«کمال الحسناوی» از فرماندهان الحشد الشعبی اقدام امریکا در نصب سامانه ضد موشکی پاتریوت در عراق را نقض حاکمیت این کشور توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: «کمال الحسناوی»، از فرماندهان الحشد الشعبی اقدام امریکا در نصب سامانه ضد موشکی پاتریوت در عراق را نقض حاکمیت این کشور توصیف کرد.

الحسناوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «اقدام نیروهای امریکایی در نصب سامانه پاتریوت، به گروه‌های مقاومت برای هدف قرار دادن آنها مشروعیتی کامل بخشید، این اقدام امریکایی‌ها نقض حاکمیت عراق محسوب می شود.»

وی افزود: «سامانه ضد موشکی پاتریوت از نیروهای امریکایی حمایت نخواهد کرد، موشک‌های گروه‌های مقاومت عراق حتی با وجود این سامانه قادر به هدف‌گیری آنها است.»

سامانه پاتريوت (Patriot) يک سيستم دفاع هوايي موشکي هدايت‌شونده است که توانايي مقابله با موشک‌هاي بالستيک تاکتيکي، موشک‌هاي کروز و هواپيماهاي پيشرفته را در تمامي شرايط آب و هوايي و در هر ارتفاعي دارا است. از مهم‌ترين ويژگي‌هاي سامانه دفاعي پاتريوت وجود رادار مرکب چندکاره، هدايت تعقيب از طريق موشک، نرم‌افزار پيشرفته و همچنين کارکرد خودکار اين سامانه به صورت گسترده است.

در همین رابطه، منابع خبری ساعاتی پیش از شلیک چندین راکت به سمت پایگاه عین الاسد و رهگیری این راکت‌ها به وسیله سامانه امریکایی پاتریوت خبر دادند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن