سازمان ارتباطات و رسانه عراق فعالیت رویترز را 3 ماه تعلیق کرد+سند

سازمان ارتباطات و رسانه عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن به تعلیق در آوردن مجوز فعالیت خبرگزاری رویترز به علت متهم‌ کردن دولت این کشور به پنهان‌کاری در اعلام آمار قربانیان کرونا، این خبرگزاری را 25 میلیون دینار جریمه کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان ارتباطات و رسانه عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن به تعلیق در آوردن مجوز فعالیت خبرگزاری رویترز به علت متهم‌ کردن دولت این کشور به پنهان‌کاری در اعلام آمار قربانیان کرونا، این خبرگزاری را 25 میلیون دینار جریمه کرد.

سازمان ارتباطات عراق ضمن ابراز تعجب و تقبیح اخبار منتشر شده در رویترز درخصوص اینکه آمار افراد مبتلا به کرونا فراتر از آنچه اعلام شده، می باشد، اظهار داشت:در شرایطی که جهان برای مبارزه و متوقف کردن شیوع ویروس کرونا تمام تاب و توان خود را بکار بسته است، خبرگزاری رویترز که می بایست در تعامل با رویدادها به صورت حرفه‌ای عمل کند و اخبار را از منابع رسمی عراقی نقل کند، با تکیه بر منابع مبهم و نامعلوم، اخباری دروغین و جعلی منتشر می کند که با واقعیت سر ناسازگاری دارد و با این اقدام خود قوانین معمول در فعالیت رسانه‌ها را نقض می کند.

سازمان ارتباطات عراق در ادامه افزود:آمار افراد مبتلا به کرونا که از سوی این خبرگزاری اعلام شده است با آمار دفتر سازمان بهداشت جهانی که نمایندگان آن در همه آزمایشگاه‌های رسمی عراق حضور دارند، منافات دارد و غیر از آمار اعلام شده از سوی سازمان‌های مربوطه هیچ گونه آمار دیگری در این باره وجود ندارد.

این سازمان در پایان با بیان اینکه اقدام مذکور رویترز امنیت جامعه را به خطر می اندازد و مانعی در مسیر تلاش‌های سترگ دولت برای مبارزه با کرونا محسوب می شود، با استناد به اختیارات قانونی خود، به مدت 3 ماه فعالیت این خبرگزاری را تعلیق و آن را به پرداخت 25 میلیون دینار جریمه و عذرخواهی رسمی از دولت و ملت عراق ملزم کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا