منبع نزدیک به «عدنان الزرفی»: جلسه رای اعتماد به دولت جدید در اواخر هفته جاری برگزار خواهد شد

یک منبع نزدیک به «عدنان الزرفی»، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق از زمان برگزاری جلسه رای اعتماد به دولت جدید خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک منبع نزدیک به «عدنان الزرفی»، نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق از زمان برگزاری جلسه رای اعتماد به دولت جدید خبر داد.

منبع مذکور در گفت‌وگو با پایگاه خبری شفق نیوز تصریح کرد: «جلسه رای اعتماد به دولت جدید روز چهارشنبه یا پنجشنبه هفته جاری خواهد بود و به زودی درخواست رسمی برگزاری این جلسه به پارلمان ارائه خواهد شد.»

منبع یاد شده در پایان اظهار داشت: «نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه در روزهای اخیر توانسته حمایت اکثریت نمایندگان فراکسیون‌های مختلف را به دست آورد لذا رای نمایندگان به دور از تصمیمات و دستورات روسای فراکسیون‌ها و احزاب خواهد بود.»

در همین رابطه، دفتر رسانه‌ای ریاست پارلمان عراق اعلام کرد که «محمد الحلبوسی»برنامه دولت الزرفی را دریافت کرده است.

«برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در هفدهم ماه مارس گذشته عدنان الزرفی، رئیس فراکسیون النصر را مامور تشکیل کابینه جدید عراق کرد.

برخی گروه‌های شیعی و در صدر آنها ائتلاف الفتح به ریاست«نوری المالکی» و ائتلاف دولت قانون به رهبری «نوری المالکی» با نخست‌وزیری الزرفی مخالف هستند، همچنین هشت گروه مسلح عراقی پیشتر با صدور بیانیه‌ای مخالفت قاطع خود را الزرفی اعلام و وی را مزدور دستگاه‌ اطلاعاتی امریکا توصیف کردند.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا