استقبال ایران از انتخاب «مصطفی الکاظمی» به مأموریت تشکیل کابینه عراق

سخنگوی وزارت خارجه ایران اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی عراق از طریق روندهای دموکراتیک را تنها مسیر برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات در عراق دانست.

میدل ایست نیوز: در پی معرفی «مصطفی الکاظمی» به عنوان نخست وزیر جدید عراق، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از این انتخاب استقبال کرد.

«سید عباس موسوی»، سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت جمهوری اسلامی ایران همواره از استقلال، حاکمیت ملی، یکپارچگی ارضی و ثبات سیاسی در کشور عراق حمایت کرده و اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی عراق از طریق روندهای دموکراتیک را تنها مسیر برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات می داند. از همین رو جمهوری اسلامی ایران از توافق امروز گروه های سیاسی در عراق که نتیجه آن معرفی آقای مصطفی کاظمی به عنوان نخست وزیر جدید بود، استقبال می کند و آن را گامی درست در مسیری درست می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: «جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی موفقیت برای آقای مصطفی الکاظمی، امیدوار است ایشان با تشکیل دولت جدید در این کشور و تامین خواسته های مردم و مرجعیت عالی دینی در عراق، در ماموریت خطیر خود برای ایجاد یک عراق با ثبات و یکپارچه، و برخوردار از جایگاه مهم در سطوح منطقه ای و بین المللی موفق باشد».

سخنگوی وزارت امور ‌خارجه گفت بدون تردید همسویی و همدلی همه طوایف مختلف عراقی و تمامی گروه های سیاسی و شخصیتهای برجسته عراقی، از جمله آقای عدنان الزرفی، در نیل به این هدف مهم و ادامه مسیر تاثیر گذار بوده و هست.

موسوی گفت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی کامل خود را برای همکاری با دولت عراق به منظور عبور آن کشور از مشکلات و نیل به اهداف عالی مردم و مرجعیت عراق اعلام می دارد.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن