«مسعود بارزانی»: سردار سلیمانی به هنگام حمله داعش، از نخستین کسانی بود که به ما کمک کرد

رئیس حزب دموکرات کردستان در سخنانی تاکید کرد که ایران به هنگام هجوم گروه تروریستی داعش کمک‌های شایانی به ما کرد.

میدل ایست نیوز: «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان در سخنانی تاکید کرد که ایران به هنگام هجوم گروه تروریستی داعش کمک‌های شایانی به ما کرد.

بارزانی در مصاحبه با شبکهMBC عربستان ضمن اشاره به ارائه کمک‌های تسلیحاتی ایران به نیروهای پیشمرگه در سال 2014 میلادی به هنگام حمله داعش به شمال و غرب عراق، اظهار داشت: سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که چند ماه پیش در حمله هوایی امریکا جان باخت، در روزهای نخست حمله داعش با ما تماس گرفت.

بارزانی ادامه داد: سردار سلیمانی از من پرسید که برای دفع حمله داعش به چه چیزی نیاز دارند و من از سلیمانی مهمات ضد زره درخواست کردم و ایران دو هواپیمای حامل مهمات برای ما فرستاد.

وی گفت: تروریسم در گذشته وجود داشت، اما داعش پدیده‌ای عجیب و غریبی است، طی 24 ساعت ما دیدیم که داعش در مرزهای ما در امتداد هزار کیلومتر استقرار پیدا کرده است، ما امکاناتی نداشتیم، چراکه دولت بغداد مانع از رسیدن سلاح به ما می‌شد و متاسفانه آمریکا نیز با این امر موافقت کرده بود.

بارزانی درخصوص سرعت فروپاشی نیروهای عراقی گفت: ارتش عراق بر اساس وطن دوستی شکل نگرفت، داعش توانمندی‌های ارتش را به طرز هولناکی دچار فرسایش کرد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌شد که داعش به این آسانی موصل را تحت تصرف خود درآورد، خاطرنشان کرد: زمانی که داعش با خمپاره اردوگاه بادوش را هدف قرار داد، فرمانده ستاد مشترک ارتش و فرمانده نیروها پا به فرار گذاشتند.

مسعود بارزانی اظهار داشت که نیروهای ارتش عراق پس از آن، به نیروهای پیشمرگ متوسل شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا