کاهش بیش از یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت عراق طبق توافقنامه اوپک

منابع آگاه اعلام کردند طبق توافق حاصل شده در سازمان اوپک، عراق طی دو ماه آتی روزانه یک میلیون و 61 هزار بشکه نفت از تولید خود خواهد کاست.

میدل ایست نیوز: منابع آگاه اعلام کردند طبق توافق حاصل شده در سازمان اوپک، عراق طی دو ماه آتی روزانه یک میلیون و 61 هزار بشکه نفت از تولید خود خواهد کاست.

به گفته منابع آگاه، توافق امضا شده میان کشورهای عضو سازمان اوپک نیازمند پایبندی مکزیک برای اجرای آن در ماه آتی است چرا که سهمیه این کشور برای کاهش تولید 400 هزار بشکه است اما مکزیک تنها خواهان 100 هزار بشکه کاهش در تولید خود است.

طبق توافق انجام شده، کاهش تولید همه کشورها در دو ماه مه و ژوئن 23درصد از تولید نفت خواده بود، از این رو، سهم عراق از این کاهش تولید، یک میلیون و 61 هزار بشکه در روز خواهد بود و از ماه ژوئیه تا پایان سال سهم این کشور به 18 درصد کاهش یافته و به 849 هزار بشکه خواهد رسید، در نتیجه حجم تولید نفت عراق در ماه جاری از 3.7 میلیون بشکه در روز به 2.6 میلیون بشکه کاهش خواهد یافت.

در این باید گفت که عراق خواهان کاهش 191 هزار بشکه‌ای تولید نفت خود در توافق اوپک بود.

افت شدید بهای جهانی نفت در سایه شیوع ویروس کرونا و تبعات سنگین آن بر اقتصاد جهانی و نیز رقابت عربستان و روسیه، تاثیرات غیرقابل انکاری بر اقتصاد عراق داشته است چرا که این کشور بخش عمده بودجه خود را از طریق فروش نفت خام کسب می کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا