درخواست فراکسیون صادقون از «مصطفی الکاظمی» برای تمرکز بر 3 پرونده مهم دوره انتقالی

فراکسیون صادقون پارلمان عراق، از نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید خواست تا بر 3 پرونده مهم دوره انتقالی متمرکز شود.

میدل ایست نیوز: فراکسیون صادقون پارلمان عراق، امروز دوشنبه 13 آوریل از «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید، خواست تا بر 3 پرونده مهم به عنوان مهم ترین پرونده های دوره انتقالی متمرکز شود.

فراکسیون صادقون همچنین با بیان اینکه تمرکز بر سر این پرونده موجب سرعت در تشکیل دولت جدید خواهد شد از الکاظمی خواست تا برنامه دولت خود را فراتر از این 3 پرونده گسترش ندهد.

در همین راستا، «نعیم العبودی»، نماینده فراکسیون صادقون در گفتگویی با پایگاه خبری «المعلومه»، گفت: «اجماع نیروهای سیاسی شیعه و سایر نیروهای ملی بر سر مامور کردن مصطفی الکاظمی به تشکیل دولت، در نتیجه احساس خطر و درک سختی مرحله فعلی عراق صورت گرفت.»

وی همچنین بیان کرد که گسترش برنامه دولت جدید، کار الکاظمی را سخت خواهد کرد.

العبودی در ادامه افزود که فراکسیون صادقون و سایر فراکسیون ها، تمایل دارند که برنامه دولت انتقالی بر 3 پرونده، مقابله با ویروس کرونا، مقابله با چالش های اقتصادی کاهش قیمت نفت و برگزاری انتابات زودهنگام، تمرکز داشته باشد.

پیش از این نیز «ندی شاکر جودت»، نماینده ائتلاف نصر پارلمان عراق، الکاظمی را به گفتگو شفاف و جدی با نیروهای سیاسی، اتحادیه ها، سندیکاهای مردمی و گروه های مقاومت دعوت کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا