پیام فراکسیون های سنی و کرد پارلمان عراق به نیروهای شیعه برای تسهیل مسئولیت «مصطفی الکاظمی» در تشکیل دولت

یک مسئول در حزب دموکرات کردستان، از پیام فراکسیون های سنی و کرد پارلمان به طرف های شیعه برای تسهیل مسئولیت نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید، خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک مسئول در حزب دموکرات کردستان، امروز دوشنبه 13 آوریل، از پیام فراکسیون های سنی و کرد پارلمان به طرف های شیعه برای تسهیل مسئولیت «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید، خبر داد.

«عرفات کرم»، مسئول پرونده عراق در مقر ریاست حزب دموکرات کردستان، در همین زمینه گفت: «حمایت کردها و سنی ها پیام خوبی بود تا طرف های سیاسی شیعه دوباره برای عدم حمایت از نخست وزیر مامور تشکیل دولت در پارلمان تلاش نکنند تا بتواند دولتی قوی و توانا در عبور عراق از بحران های اقتصادی، امنیتی، دیپلماتیک و بهداشتی، تشکیل دهد.»

وی افزود: «الکاظمی نامزد مناسب این مرحله است و همه طرف های سیاسی به این نتیجه رسیده اند چرا که مرحله فعلی عراق شخصی توانا در حل مشکلات عراق را نیاز دارد و حزب دموکرات کردستان نیز مدت هاست که نظر مثبتی به الکاظمی داشته است.»

کرم توضیح داد که کردها روابط خوبی با الکاظمی دارند و در اولین دیدار هیأت حزب دموکرات کردستان در بغداد و نشست با طرف های شیعه نیز ابراز تمایل خود نسبت به انتخاب شخصی توانا و متخصص برای نجات عراق از بحران های فعلی اعلام کردند.

وی ضمن اشاره به روابط بسیار بد میان عراق و آمریکا، ابراز امیدواری کرد که شخصی مانند الکاظمی بتواند روابط را به مجددا بهبود بخشد و به موضع مثبت و حمایت ایران از الکاظمی نیز اشاره کرد.

این مسئول در حزب دموکرات کردستان بر لزوم حمایت از الکاظمی تاکید کرد و گفت که وی به تنهایی قادر نخواهد بود دولتی قوی تشکیل دهد به خصوص که وی در زمینه امنیتی و تعامل با طرف های سیاسی تخصص دارد.

وی اظهار داشت که عراق از بحران های بسیاری در زمینه های اقتصادی، دیپلماتیک و بهداشتی به خصوص در زمان انتشار ویروس کرونا که خطری برای همه جهان است، رنج می برد امری که مانعی برای انتخاب زودهنگام علاوه بر حضور گروه های مسلح و کاهش امنیت در کشور خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا