دیدار نماینده ویژه آمریکا در افغانستان با یک هیأت از جنبش طالبان در دوحه

نماینده ویژه آمریکا در افغانستان، روز گذشته در دوحه قطر به همراه فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان ا هیأتی از دفتر سیاسی جنبش طالبان دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «زلمی خلیل زاد»، نماینده ویژه آمریکا  در افغانستان، روز گذشته در دوحه قطر به همراه ژنرال «اسکات میلر»، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، با هیأتی از دفتر سیاسی جنبش طالبان به ریاست «ملا عبدالغنی برادر»، دیدار کرد.

در همین راستا، «سهیل شاهین»، سخنگوی دفتر سیاسی جنبش طالبان در توئیتی گفت: «طی دیدار اخیر که «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر نیز در آن حضور داشت، طرف ها به بررسی اجرای کامل توافق دوحه برای ایجاد صلح در افغانستان و تاخیر در آزادسازی اسرا، نقض توافق صلح و سایر مسائل مرتبط و نیاز به حل موانع موجود بر سر راه توافق صلح پرداختند.»

دو طرف مذاکراتی طی دو سال تحت اشراف دوحه برگزار کردند که اخیرا در پایان ماه فوریه منجر به امضای توافق ایجاد صلح در افغانستان شد.

قرار است در مرحله دوم این توافق، و پس از آزادسازی اسرای جنبش طالبان و اسرای دولت افغانستان، آتش بس و مذاکره دو گروه افغانستانی برای پایان یک دهه درگیری و خشونت در این کشور انجام شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا