واکنش عراق به تصمیم ایران برای ازسرگیری زیارت های دینی عتبات

سازمان گذرگاه های مرزی عراق هیچ تصمیمی درباره از سرگیری فعالیت گذرگاه‌های مرزی نگرفته و این موضوع تابع گزارش‌ها و برآوردهای وزارت بهداشت است.

میدل ایست نیوز: سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق به خبر تصمیم ایران برای اعزام زائر به عراق واکنش نشان داد.

در بیانیه سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق آمده که «خبرگزاری ایران فارس خبری منتشر کرده با این مضمون که ایران برنامه ازسرگیری زیارت عتبات مقدسه در عراق را ــ علی‌رغم محدودیت‌های اعمال شده در بسیاری کشورهای جهان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ــ درنظر دارد».

این بیانیه تأکید کرده که گذرگاه‌های مرزی عراق با دو کشور همسایه ایران و کویت به‌صورت کامل دربرابر تردد مسافران و کالاهای تجارتی بسته است و این وضعیت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه افزوده شده که درباره بازگشایی این گذرگاه‌های مرزی براساس تحولات مربوط به حوزه سلامت و بهداشت و ازجانب کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی تصمیم‌گیری خواهد شد.

براساس این بیانیه تاکنون این کمیته هیچ تصمیمی درباره ازسرگیری فعالیت گذرگاه‌های مرزی نگرفته و این موضوع تابع گزارش‌ها و برآوردهای وزارت بهداشت است.

این بیانیه افزوده که این سازمان سلامتی شهروندان و میهن را در رأس اولویت‌ها می‌داند.

صبح امروز (سه شنبه، 14 آوریل) خبرگزاری فارس به نقل از علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت ایران، از برنامه ریزی این سازمان برای از سرگیری زیارت های دینی به عتبات مقدسه در عراق و سوریه با رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا