وزير انرژي عربستان: روابطمان با روسیه «خانوادگی» است و قصد قطع آن را نداریم

وزیر انرژی عربستان در گفت وگویی گفت که روابط عربستان با روسیه، بزرگترین شریک عربستان در اوپک پلاس در آستانه ماه مارس دوره بدی را پشت سر می گذاشت.

میدل ایست نیوز: «عبدالعزیز بن سلمان»، وزیر انرژی عربستان، روابط کشور خود با روسیه را «خانوادگی» خواند و تاکید کرد که دو کشور قادرند اختلافات میان خود را حل کنند و ریاض برنامه ای برای قطع این روابط با موسکو ندارد.

وزیر انرژی عربستان در گفت وگویی با شبکه خبری «بلومبرگ» آمریکا گفت که روابط عربستان با روسیه، بزرگترین شریک عربستان در اوپک پلاس در آستانه ماه مارس دوره بدی را پشت سر می گذاشت.

وی افزود که همانطوری که در هر خانواده ای اختلافاتی وجود دارد ما نیز اختلافاتی داریم اما همیشه این مسائل را حل می کنیم که موجب می شود خانواده قوی تر شود.

به گفته وی صادر کنندگان نفت در گروه بیست، می توانند کاهش 7 میلیون بشکه ای نفت در روز از طرح کلی خروج 20 میلیون بشکه نفت از بازار را بر عهده بگیرند.

بن سلمان افزود که جزئیات این طرح امروز چهارشنبه مشخص می شود.

وی بیان کرد که حجم حقیقی کاهش تولید نفت بسیار بیشتر از میزان 9.7 میلیون بشکه ای اعلام شده خواهد بود چرا که اوپک پلاس با کاهش نفت عربستان، امارات و کویت کاهش  12.5 میلیون بشکه ای خواهد داشت.

وزیر انرژی عربستان بیان کرد که شرکای عربستان در گروه بیست می توانند 7 میلیون بشکه در روز کاهش تولید نفت داشته باشند که با مجموع کاهش 12.5 بشکه ای به میزان 19.5 بشکه در روز خواهد رسید.

وی اشاره کرد که آمار جزئی را ممکن است آژانس بین المللی انرژی امروز چهارشنبه منتشر کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا