ائتلاف عربی: نیروهای «انصار الله» 129 مرتبه آتش بس در یمن را نقض کردند

«ائتلاف عربی» گروه انصار الله را به نقض آتش بس با استفاده از اعمال نظامی خصمانه و استفاده از سلاح های سبک و سنگین متهم کرد.

میدل ایست نیوز: نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان، روز شنبه گروه حوثی «انصار الله» را به 129 مرتبه نقض آتش بس در یمن متهم کرد.

به گزارش کانال «العربیة» عربستان به نقل از نیروهای ائتلاف، گروه انصار الله را به نقض آتش بس با استفاده از اعمال نظامی خصمانه و استفاده از سلاح های سبک و سنگین متهم کرد.

نیروهای ائتلاف عربی اعلام کردند که بالاترین میزان از خویشتن داری در برابر این درگیری ها را خواهیم داشت و حق پاسخ مشروع و دفاع از خود در برابر حملات حوثی ها را حفظ می کنیم.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان بر پایبندی خود بر آتش بس در یمن و حمایت از تلاش های فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن تاکید کرد.

اتهام زنی ائتلاف عربی به نیروهای انصار الله در حالی انجام شد که نیروهای انصار الله نیز ائتلاف عربی را به 29 حمله هوایی در استان های مارب، الجوف، صعدة و صنعاء پس از اعلام آتش بس متهم کردند.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح وابسته به انصار الله یمن، اشاره کرد که نیروهای ائتلاف عربی 12 حمله به شهر «مجزر»، 4 حمله به شهر «صرواح»، 6 حمله به شهر «خب و الشغف»، 4 حمله به روستای «الرعسة»، 2 حمله به شهر «کتاف» و یک حمله به «همدان»، انجام دادند.

پیشتر خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از سخنگوی رسمی ائتلاف عربی اعلام کرد که ائتلاف در 24 آوریل، آتش بس یکطرفه در یمن را تمدید کرد.

آتش بس در سراسر یمن از 9 آوریل اجرا شد اما انصار الله با اعلام مخالفت با این اقدام آن را اقدامی برای گمراه کردن جهان دانست.

طی این مدت نیروهای ائتلاف و انصار الله یمن، در جبهه های مختلف بارها آتش بس را نقض کردند و یکدیگر را به نقض آتش بس در یمن متهم کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک عربیاسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا