ناپدید شدن دو سرباز امریکایی در دیرالزور؛ امریکا بر خسارت هایش در سوریه سرپوش می گذارد؟

آسمان دیرالزور شاهد پروازهای انبوه هواپیماهای جنگنده و تجسسی ائتلاف بین المللی است که معمولا با آزادی عمل کامل در این منطقه پرواز می کنند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری رسمی سوریه خبری از ناپدید شد دو سرباز امریکایی پس از حمله مسلحانه افراد ناشناس به خودروی حامل آنها در حین انتقالشان از چاه های نفتی «العمر» به سمت چاه های نفتی «تنک» در شرق دیرالزور خبر داد.

به گفته منابع میدانی، این خودروی نظامی امریکایی ظهر شنبه گذشته هدف شلیک مسلسل و خمپاره قرار گرفت و کاملا سوخت.

این منابع گفته اند که پس از حضور تیم های امنیتی محلی به منطقه هیچ اثری از سربازانی که داخل آن بوده اند یا جنازه های آنها یافت نشد.

این منبع افزوده اند که سربازانی که در این خودرو بوده اند از نیروهای مارینز امریکا بوده و نامشان براندون و مایکل بوده است.

از زمان وقوع این حادثه، آسمان دیرالزور شاهد پروازهای انبوه هواپیماهای جنگنده و تجسسی ائتلاف بین المللی است که معمولا با آزادی عمل کامل در این منطقه پرواز می کنند. این منطقه صحرایی و خالی از سکنه و به شدت تحت کنترل است.

همزمان کلنل «مایلز کاگینز»، سخنگوی ائتلاف بین المللی، با انتشار توئیتی اخبار منتشر شده از ناپدید شدن این سربازان را تکذیب کرد و خبرگزاری رسمی سوریه را به خبرسازی متهم کرد.

یک منبع نزدیک به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) هم این اخبار را بی اساس دانست و گفت که سرتاسر این منطقه به صورت دائم توسط هواپیماهای تجسسی و دستگاه های مخصوص رصد، پایش می شود.

با این همه 20 روز پیش نیز ایالات متحده درباره حمله به یک کاروان امریکایی در حومه صور در اطراف دیرالزور که در آن یک افسر امریکایی جان باخت سکوت پیشه کرد.

تکرار این حوادث احتمال استفاده امریکایی ها از سیاست سرپوش نهادن بر خسارت هایشان در سوریه را مطرح کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الاخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا