مهم ترین محورهای برنامه دولت «مصطفی الکاظمی» + سند

رسانه های عراقی تصویر برنامه ارائه شده توسط «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه، به مجلس عراق را منتشر کردند.

میدل ایست نیوز: رسانه های عراقی تصویر برنامه ارائه شده توسط «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه، به مجلس عراق را منتشر کردند.

در این برنامه که شامل کلیات برنامه دولت می شود اولویت های دولت برگزاری انتخابات با همکاری سازمان ملل متحد پس از تصویب نهایی قانون انتخابات و فعال شدن کمیساریای مستقل انتخابات و اجرای قانون احزاب و همچنین استفاده از همه امکانات دولت دربرابر ویروس کرونا و انحصار سلاح به دست نهادهای حکومتی و نظامی رسمی کشور دانسته شده است.

الکاظمی یکی از دیگر از اولویت های خود را تصویب سریع قانون بودجه مناسب با شرایط اقتصادی کشور و همچنین آغاز گفت وگوی ملی مسئولانه و شفاف با همه گروه های اجتماعی با هدف شنیدن مطالبات جنبش اعتراضی مسالمت آمیز و بررسی دقیق خشونت ها در تظاهرات اخیر و اجرای قانون درباره عاملان ریخته شدن خون ملت اعلام کرده است.

در بخش سیاست خارجی الکاظمی بر سه اصل استقلال، تعادل، همکاری تأکید و بر مخالفت با هرگونه نقض حاکمیت ارضی عراق و جلوگیری از استفاده از خاک عراق علیه کشورهای همسایه و جلوگیری از تبدیل خاک عراق به میدان تصفیه حساب ها اعلام کرده است.

در بخش اصلاح نهادهای امنیتی نیز بر اهمیت استفاده از همه دستگاه های امنیتی کشور شامل دستگاه اطلاعات ملی و دستگاه امنیت ملی و دستگاه مبارزه با تروریسم و سازمان الحشد الشعبی و فعالیت همه آنها زیر نظر فرمانده کل نیروهای مسلح تأکید شده است.

در این برنامه همچنین بر مذاکرات جدی با ائتلاف بین المللی به منظور تحقق خواسته های ملت عراق در حاکمیت کامل ارضی در پرتو مصالح عراق و عدم تعرض به امنیت داخلی کشور تأکید شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

دکمه بازگشت به بالا