حمله همزمان داعش به چهار نقطه در استان صلاح الدین/ شهادت 7 نیروی الحشد الشعبی

این حملات در مناطق مکیشیفه، تل الذهب، یثرب، مطیبیجه، دور در استان صلاح الدین رخ داد و درگیری ها چند ساعت طول کشید.

میدل ایست نیوز: منابع امنیتی عراقی خبر دادند که تروریست های داعش بامداد امروز (شنبه 2 مه) حملاتی را به صورت همزمان به ایست های بازرسی الحشد الشعبی در استان صلاح الدین در شمال بغداد صورت دادند.

به گفته این منابع، شماری از تروریست ها همزمان به یک مانع امنیتی منطقه مکیشیفه در جنوب تکریت (مرکز استان صلاح الدین) و چند نقطه ایست بازرسی در روستاهای دور و مطیبیجه و یثرب حمله و با نیروهای الحشد الشعبی درگیر شدند.

این منابع افزوده اند که درگیری ها حدود یک ساعت ادامه داشت و در آن از سلاح های سبک و سنگین استفاده شد و 8 نیروی الحشد الشعبی شهید و 10 تن زخمی شدند.

سازمان الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای تأکید کرد که این حملات در مناطق مکیشیفه، تل الذهب، یثرب، مطیبیجه، دور در استان صلاح الدین رخ داد و درگیری ها چند ساعت طول کشید.

در بیانیه الحشد الشعبی شمار شهادت 7 تن اعلام شده است

«محمود خلف»، فرماندار سامراء در استان صلاح الدین، هم گفت که اقدامات فوری برای افزایش امنیت این شهر اتخاذ شده تا تروریست ها نتوانند به سامراء حمله کنند.

او از کشته و زخمی شدن 13 نیروی الحشد الشعبی در این حملات خبر داد.

کانال خبری «السیاسه نیوز» نیز از اعزام نیروهای کمکی پلیس فدرال و نیروهای دخالت فوری به منطقه در طی این حملات خبر داد.

«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه در عراق، با انتشار بیانیه ای ضمن تسلیت شهادت تعدادی از نیروهای الحشد الشعبی در حین دفاع از میهنشان دربرابر گروه های داعش تأکید کرد که تعقیب تروریست ها ادامه خواهد داشت و پایان کار آنها به دست نیروهای مسلح عراق ادامه خواهد داشت.

او این حمله را تلاش مذبوحانه داعش برای استفاده از وضعیت سیاسی کشور دانستند که مانع از تشکیل دولت و عمل کردن آن به تعهدات ملی اش در حمایت از امنیت کشور شده است.

او گفت که این اقدامات داعش مسئولیت پذیری بیشتری ازجانب نیروهای سیاسی در پرونده تشکیل دولت به دور از سهم خواهی را طلب می کند و افزود که دیگر بر همه ثابت شده که سهم خواهی و چسبیدن به قدرت کمکی به ثبات سیاسی و امنیتی در کشور نمی کند.

«هشام الهاشمی»، کارشناس امنیتی عراق، نیز تأکید کرد که حمله اخیر داعش از سال 2009 سابقه نداشته و افزود که  داعش آخرین بار در شرق سوریه از تاکتیک حمله همزمان به چهار نقطه استفاده کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن