میشل عون: با حفظ آزادی بیان و تظاهرات، اجازه نخواهیم داد اوضاع امنیتی کشور از کنترل خارج شود

رئیس جمهور لبنان با اعلام اینکه تمایل مردم لبنان برای ایجاد تغییراتی مثبت و آزادی بیان و آزادی در تظاهرات را فهمیده است، نسبت به سوء استفاده برخی نیروهای سیاسی از خشم مردم نسبت به فساد ابراز نگرانی کرد.

میدل ایست نیوز: «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان نسبت به سوء استفاده برخی نیروهای سیاسی از خشم مردم نسبت به فساد ابراز نگرانی و اعلام کرد که تمایل مردم لبنان برای ایجاد تغییراتی مثبت و آزادی بیان و آزادی در تظاهرات را فهمیده است.

عون در گفت وگویی با پایگاه خبری «اسپوتنیک» گفت: «امیدوارم همه مسئولان و احزاب سیاسی در لبنان به خوبی خشم مردم لبنان در برابر فساد، نبود فرصت های شغلی و غارت ثروت های کشور طی سال های طولانی را درک کرده باشند.»

وی افزود: «می فهمم که مردم تغییراتی فوری و قابل ملاحظه ای می خواهند اما حل پیامدهای سی سال گذشته یک شبه محقق نمی شود.»

رئیس جمهوری لبنان ادامه داد: «در گذشته از مردم لبنان خواستم تا با هوشیاری خود مسیر امور را زیر نظر داشته باشند و الآن نیز مجددا از آنها این را می خواهم اما باید بدانند که نمی توان از دولتی که صد روز از تشکیل آن نگذشته است انتظار معجزه داشت.»

عون نسبت به سوء استفاده برخی احزاب ناراضی از عملکرد جدی دولت برای شعله ور کردن تظاهرات ابراز نگرانی کرد.

وی همچنین اظهار داشت که با حفاظت از آزادی بیان و آزادی در تظاهرات، اجازه نخواهد داد اوضاع امنیتی کشور از کنترل خارج شود.

پیشتر برخی از مناطق لبنان به خصوص طرابلس در شمال این کشور شاهد موجی از تظاهرات مردمی بود که با اعمال خشونت آمیز، آتش کشیدن بانک ها و درگیری هایی میان نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان همراه بود.

در سایه تداوم بحران اقتصادی لبنان و کاهش اقدامات اتخاذ شده برای مبارزه با ویروس کرونا، طی هفت گذشته تظاهرات در لبنان جانی دوباره گرفت و انتظار می رود مجددا این تظاهرات پس از تصمیم دولت لبنان برای درخواست کمک از صندوق بین المللی پول، از سر گرفته شود.

دولت لبنان به ریاست «حسان دیاب» جمعه 1 می درخواست کمک از صندوق بین المللی پول را امضاء، و  لایحه برنامه نجات اقتصادی این کشور بحران‌زده را تصویب کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا