اسامه النجیفی: جزئی از دولت «مصطفی الکاظمی» نیستیم اما از دولت او حمایت خواهیم کرد

رئیس جبهه الانقاذ و التنمیة، با اشاره به اینکه این جبهه هیچ نقشی در دولت الکاظمی ندارد اعلام کرد که از دولت او حمایت خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «اسامه النجیفی»، رئیس جبهه نجات و توسعه (الانقاذ و التنمیة)، امروز (سه شنبه 5 مه) تاکید کرد که جبهة الانقاذ و التنمیة جزئی از دولت «مصطفی الکاظمی» نیست اما از دولت وی حمایت خواهد کرد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی دفتر مصطفی الکاظمی، او طی تماسی تلفنی با النجیفی در خصوص تلاش ها برای تشکیل دولت جدید گفت وگو کرد.

دفتر نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید عراق تاکید کرد که الکاظمی در صورت تشکیل دولت خود به صورت ملی و به دور از فرقه گرایی و بر اساس برنامه دولت خود حرکت خواهد کرد.

از سوی دیگر النجیفی بیان کرد: «جبهة نجات و توسعه جزئی از دولت الکاظمی نخواهد بود اما اگر وزرای کابینه بر اساس تخصص و پاکدستی و نه سهمیه بندی ها که عامل شکست دولت های پیشین بوده است، انتخاب شوند از دولت او حمایت خواهد کرد.»

وی در ادامه افزود: «جبهة نجات و توسعه، عملکرد دولت آتی عراق را تحت نظر خواهد داشت، اگر دولت به صورت ملی عمل کند از آن حمایت خواهد کرد و در غیر این صورت از مخالفان دولت خواهد بود.»

پیش از این ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی و ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی اعلام کردند ضمن عدم مشارکت در جلسه رای اعتماد به کابینه وزرای دولت الکاظمی به دولت او رای اعتماد نخواهند داد.

به گفته برخی منابع آگاه جلسه رای اعتماد به کابینه وزرای دولت الکاظمی چهارشنبه ساعت 9 شب در پارلمان عراق برگزار خواهد شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا