کمیسیون دفاعی پارلمان عراق: در صورت عدم همکاری امریکا سامانه «S-400» را خریداری می کنیم

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد عراق قصد دارد سامانه پدافندی « 400 s» روسیه را برای تامین امنیت حریم هوایی خود از هر حمله و تجاوز خارجی خریداری کند.

میدل ایست نیوز: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، امروز (5 مه) تاکید کرد که عراق درصدد تقویت قدرت پدافند هوایی با استفاده از سامانه پدافندی پیشرفته روسیه برای حفاظت از حریم هوایی خود است.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، «محمد رضا آل حیدر»، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: «عراق قصد دارد سامانه پدافندی « 300-S» و « 400-S» روسیه را برای تامین امنیت حریم هوایی خود از هر حمله و تجاوز خارجی خریداری کند.»

وی افزود: «در صورتی که امریکا از عراق برای ایجاد سامانه پدافند هوایی پشتیبانی نکند، عراق سامانه پدافندی پیشرفته روسیه را خریداری خواهد کرد.»

آل حیدر تصریح کرد: «عراق به ایجاد یک سامانه پدافند هوایی برای حفاظت از حریم هوایی، حاکمیت خود و جلوگیری از هر گونه نقض حریم هوایی نیاز دارد.»

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اشاره کرد که در حال حاضر یک سامانه پدافندی غیر فعال متعلق به امریکا و یک سامانه پدافندی متعلق به روسیه با برد 20 کیلومتری در عراق وجود دارد که آن هم غیر فعال است.

وی با اشاره به نقش کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان در بالابردن روحیه نیروهای امنیتی و پیگیری نیازهای آنها از دولت، گفت که کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان هم چنین در زمینه تصویب بودجه لازم نیروهای امنیتی در بودجه عمومی کشور و ارائه مشورت و کمک اطلاعاتی به نیروهای امنیتی از طریق دیدار با فرماندهان و پیگیری وضعیت میدانی کشور فعالیت می کند.

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق پیشتر اعلام کرده بود که عراق مذاکرات خود را با مسکو در خصوص خرید سامانه پدافندی  300-S از سر گرفته است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
یغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا